בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת צרפת: הסתיימה דרמת המהגרים  
 
 המהגרים מפונים מהכנסיה באוטובוס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כ-100 מהגרים התבצרו 5 ימים בכנסייה בדרישה שיותר להם לעבור לבריטניה; כשני שליש מהם פנו בבקשה למקלט מדיני בצרפת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה דרמת הפליטים בעיר הנמל קאלאיס שבצפון צרפת היום (חמישי). הפליטים פונו מהכנסיה לאחר 5 ימי התבצרות, במחאה על כוונת השלטונות להרחיק אותם מהעיר ולמנוע מהם לבקש מקלט מדיני בבריטניה.

הפליטים יקבלו דיור זמני בצרפת עד אשר תתברר בקשתם של שני שליש מהם למקלט מדיני במדינה. המשמעות העיקרית היא כי לא יוכלו להצטרף למספר ההולך וגודל של מהגרים היושנים על מדרכות העיר קאלאיס, מאז שמחנה הפליטים שהקים הצלב האדום סגר את שעריו בעקבות דרישת בריטניה. אותם מהגרים אשר לא ביקשו מקלט מדיני, יכולים לעשות זאת בתוך 5 ימים. אם לא יסתכנו בגירוש.

עשרות שוטרים פרצו לשטח הכנסייה, המהגרים לא גילו התנגדות לפינוי, ולכן לא היה צורך בשימוש באמצעים מיוחדים. כומר קהילת קאלאיס אמר כי: "הפינוי נעשה בצורה נכונה".

בין 70 ל-100 פליטים, רובם כורדים מצפון עיראק, סירבו להתפנות מהכנסיה בעוד ממשלת צרפת מוציאה מכלל אפשרות היענות לדרישתם העיקרית, לקבל אישור להכנס למחנה הצלב האדום הסמוך, סנגטה. המחנה שמהווה תחנה אחרונה עבור מהגרים שרוצים לעבור לבריטניה דרך תעלת צ'אנל.

הפליטים טענו כי הסיכויים שבקשותיהם ייענו בבריטניה גבוהים יותר מאשר בצרפת, וכי לרבים מהם יש קרובים בבריטניה. רבים מהפליטים שילמו סכומי כסף גדולים כדי להמלט ממקומות בעייתיים כמו אפגניסטן, עיראק וקוסובו ועברו דרך קשה ומסוכנת, תוך שהם מתחבאים במשאיות ובמיכליות.

שלטונת צרפת ביקשו לטפל בבקשת המקלט שלהם במקום אחר במדינה, בניסיון לעצור את זרם המהגרים המציפים את תעלת המעבר בין שתי המדינות. למהגרים הובטח כי יקבלו "מעבר בטוח" אם יעזבו את הכנסיה, והם יוכלו להישאר בצרפת חמישה ימים נוספים.

השלטונות הצרפתיים קבעו ונאלצו שוב ושוב לקבוע מחדש מועד סיום עבור המהגרים, לעזוב את הכנסייה, שהוצעה להם כמחסה זמני על ידי ראש העיר ז'אקי הנין. עם זאת, גורמים בממשל לא התלהבו לעשות שימוש בכח.
 

אולטימטום למהגרים: להתפנות מהכנסיה תוך 24 שעות

 
אחרי פגישתו אתמול עם שר הפנים ניקולאס סרקוזי, אמר ראש העיר כי השניים הסכימו כי יש לפתור את המשבר בתוך 24 שעות. "המדינה התחייבה כי בתום 24 השעות, היא תיקח את האחריות המתבקשת", אמר הנין במה שמתפרש כאזהרה מפני פינוי בכוח.

לפני הפתרון הזה, הציעו בכירים בצרפת להעביר את המהגרים למרכזים באיזורים אחרים בצרפת, שם יידונו בקשות המקלט שלהם. כ-30 מבין הפליטים קיבלו את ההצעה ועזבו ביום שני את הכנסיה, אבל 70 הנותרים מראים רצון מועט ביותר להישאר ברצפת.

תושבים המתנגדים לסגירתו של מחנה סגנטה אומרים כי סגירתו תחזיר את האנשים לרחובות. לאחר שלוש שנים, אמור המחנה להיסגר סופית באפריל, במסגרת הסכם שנחתם בין צרפת ובריטניה במטרה לצמצם את ההגירה הבלתי חוקית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by