בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי 13 שנה: הותר למדינות באפריקה לסחור בשנהב  
 
 פעילת איכות סביבה מפגינה בכינוס האו``ם בצ`ילה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכינוס האו"ם לנושא המסחר בזנים נכחדים, אושר לבוטסואנה למכור את מאגר חטי הפילים שלה; מספר הפילים באפריקה פחת ב-20 השנים האחרונות בכ-60 אחוזים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם ביטל איסור בן 13 שנה ואישר אתמול (שלישי) לבוטסואנה לסחור בשנהב שמקורו בחטים של פילים. בהצבעה שנערכה אתמול במסגרת כינוס האו"ם למסחר בינלאומי בזנים נכחדים, הצביעו 59 מהצירים בעד מול 26 נגד האישור לבוטסואנה למכור 20 אלף קילוגרמים של שנהב, מתוך המאגרים שלה, בשנת 2004.

האו"ם אישר גם בקשות דומות של נמיביה ודרום אפריקה ובוחן בקשות מזמביה וזימבבוואה. הדיון בכינוס האו"ם היה סוער ואילץ את שלוש המדינות לעשות ויתורים רבים כדי לזכות ברוב הדרוש של שני שליש מהקולות.

הכנס שנערך בצ'ילה עוסק במסחר בבעלי חיים ובצמחים ובין הנושאים שעומדים להצבעה גם הצלת צבי המים האסייתיים ופיקוח על המסחר בזנים נכחדים של עצים. כמה מקבוצות הדיון בכינוס הגיבו בכעס להחלטה, בטענה שהיא עלולה לחרוץ את גורלם של הפילים.

האישור לסחור בשנהב גונה מיידית על ידי קבוצות למען איכות סביבה מאחר שלדבריהם, ההחלטה תעודד ציד בלתי חוקי. אוכלוסיית הפילים האפריקנית הצטמצמה מ-1.3 מיליון בשנת 1980 ל-450 אלף כיום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by