בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ספקנות בארה"ב לגבי הודעת עיראק 
 
 א-דורי: אנו להוטים לבוא הפקחים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במכתב רשמי שהועבר לאו"ם מסכימה עיראק להחלטת מועצת הביטחון; צוות הכנת פקחי הנשק יגיע לעיראק ביום שני; ראמספלד: סדאם כבר מחביא את הנשק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק הסכימה לדרישות בלא תנאים (רויטרס)
 עיראק הסכימה לדרישות בלא תנאים (רויטרס)   
צוות ההכנה של פקחי הנשק של האו"ם יצאו לעיראק כבר ביום שני הקרוב - כך נמסר הלילה (רביעי) לאחר ששגריר עיראק באו"ם, מוחמד א-דורי, הודיע כי ארצו מקבלת את החלטת מועצת הביטחון לגבי התפרקות מנשק להשמדה המונית. א-דורי העביר למזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, מכתב רשמי בן שישה עמודים ובו מפורטת הסכמת עיראק לדרישות. במסיבת עיתונאים שב וטען השגריר, כי לעיראק אין כל נשק להשמדה המונית וכי היא מוכנה לשתף פעולה ללא תנאים מוקדמים עם החלטות האו"ם. בארה"ב מביעים סקפטיות לנוכח ההודעה. לדברי שר ההגנה, דונלד ראמספלד, לסדאם אין כל כוונה להתפרק מנשקו והוא כבר עסוק בהחבאת הנשק להשמדה המונית שנמצא ברשותו.

צוות ההכנה, ובראשו הנס בליקס, ידון בבגדד עם בכירים עיראקיים בצד הלוגיסטי ובהסדרים הכרוכים בעבודת הפקחים. מוחמד אל ברדי, מנהל המכון הבינ"ל של הסוכנות לאנרגיה אטומית, האחראי על צוות לפיקוח על נשק אטומי, יתלווה לבליקס. הפקחים ישתמשו בעבודתם באמצעים טכנולוגיים חדשניים, ביניהם: לווייני ריגול, שיכולים לחשוף בצילומיהם אפילו פרטים בתוך מבנים, מפעלים ומאגרי נשק; מערכת מכ"ם מתקדמת שיכולה לאתר מתחת לפני הקרקע מנהרות ובונקרים תת-קרקעיים; חיישנים זעירים שיכולים לזהות נשק להשמדה המונית ביבשה, בים ובאוויר; וכן גלאי חיידקים ניידים, שמסוגלים לזהות בזמן קצר למדי ריכוזים של אנתרקס או נשק ביולוגי אחר.
 

מחלקת המדינה: עיראק מנסה להשיג אטרופין

 
בכירים במחלקת המדינה אומרים כי עיראק מנסה לייבא כמות גדולה של תרופת אטרופין, המשמש כנוגדן להשפעת גז עצבים. לדבריהם, הצעד מעיד על כוונת עיראק להשתמש בגז עצבים אם ארה"ב תתקוף אותה.

עיראק ניסתה להזמין 1.25 מיליון מנות אטרופין מטורקיה, אך היקפה העצום של ההזמנה עורר חשד. טורקיה דיווחה על ההזמנה לאו"ם כדי שיחקור את הענין וגם הממשל האמריקני בודק את הנושא. מזכיר המדינה פאוול אמר כי לא ברור אם עיראק הצליחה בסופו של דבר להשיג משלוח של אטרופין.

החשש הוא שעיראק מעוניינת להגן על חייליה ועל אזרחיה בטרם תבצע התקפה בגז עצבים. בארה"ב חוששים כי במקרה של מלחמה, סדאם יילחם על קיומו ממש, ולא תהיה לו כל סיבה להמנע משימוש בגז.

יצויין כי אטרופין אינו מופיע ברשימת המוצרים שאסור למכור לעיראק, בהתאם לאמברגו שהטיל עליה האו"ם. קופי ענאן אמר כי על האו"ם להיות מאוד זהיר בבואו לאשר ייצוא של פריטים שיש להם שימוש צבאי בנוסף לאזרחי.
 

דו"ח בריטי: מלחמה תגרום למותם של 4 מיליון בני אדם

דו"ח של ארגון בריטי לבריאות עולמית, מדאקט, קובע כי מלחמה נגד עיראק עלולה להסלים לסכסוך גרעיני שיכול לגרום למותם של 4 מיליון בני אדם. ללא האיום הגרעיני, קובע הדו"ח, תסכן המלחמה את חייהם של חצי מיליון בני אדם.

עוד מזהיר הדו"ח מפני מלחמת אזרחים, רעב ומגפות שעלולים לפרוץ כתוצאה מהמלחמה וכל האיזור עלול להישאב לתוך הסכסוך. כמו כן, קריסה כלכלית בעיראק ומחירי נפט מרקיעי שחקים עלולים להביא למשבר כלכלי עולמי.

"הצורך להבטיח שעיראק תתפרק מנשקה אינו מצדיק מלחמה", אומר גיל ריב, סגן מנהל הקבוצה שמורכבת מרופאים, אחיות ומומחי בריאות. הדו"ח של קבוצת מדאקט מראה כיצד שימוש נרחב בנשק כימי וביולוגי יכול לזרז תגובה גרעינית, מצד ישראל, ארה"ב או בריטניה, וזה, עוד לפני שארה"ב פסלה את האפשרות לפתוח את המתקפה על עיראק בנשק גרעיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by