בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עימות חריף בין שרון לנתניהו על רקע גדר ההפרדה 
 
 אין כסף להאצת הקמת הגדר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בישיבת הקבינט ביקש נתניהו לשנות את תוואי הגדר ולהאיץ את בנייתה, שרון השיב לו: אין לכך כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הבוקר (רביעי) לדיון בפעולה הרחבה נגד תשתיות הטרור בגדה ובהערכת המודיעין השנתית של המוסד והשב"כ.

שר החוץ, בנימין נתניהו, ביקש בישיבה להאיץ את בניית גדר ההפרדה ולשנות את התוואי המתוכנן שלה בכמה מקומות, שרון השיב כי אינו מתכוון לשנות את התוואי "שכבר התקיים עליו כבר דיון בקבינט". נתניהו אמר: "לכל הפחות יש להאיץ את בניית הגדר". שרון השיב: "אין לכך כסף".

נתניהו השיב לו: "אם כך, צריך לקצץ מתקציבי משרדי הממשלה כדי שניתן יהיה להאיץ את בניית הגדר", אך שרון סירב להשיב על הדרישה.
 

גם עם ערפאת יגורש הוא ימשיך לשלוט בשטח

 
נתניהו שב והעלה בקבינט את דרישתו לגרש את ערפאת. "הסיכוי היחיד שישתנה משהו", אמר נתניהו, "הוא רק אם ערפאת יגורש ואז תהיה אפשרות להקמת הנהגה חלופית".

גורמים מודיעיניים העריכו בישיבה שגם אם ערפאת יגורש, הוא ימשיך לשלוט בשטח וכל עוד הוא בשלטון אין לצפות להתקדמות מדינית של ממש. השב"כ מסר לשרים לראשונה סקירה על סכנות הטרור היהודי.

בתוך כך, ראש מנהלת פרוייקט גדר ההפרדה, נצח משיח, הודיע הבוקר כי קטע ראשון של הגדר באורך קילומטר עומד על תילו ופועל. הקטע נמצא סמוך לכפר סאלם, מערבית לג'נין. לדברי משיח, העבודה על הקטע הראשון מסאלם ועד לכפר קאסם באורך של כ-70 קילומטר תסתיים בעוד כחצי שנה.
 

אבי דיכטר: בגדה המערבית פועלת חוליית טרור יהודית

ראש השב"כ, אבי דיכטר התריע בישיבה מהתגברות הטרור היהודי, ואמר כי הגיעו לשב"כ ידיעות על ניסיונות של יהודים קיצונים לפגוע בערבים. דיכטר אמר כי בגדה המערבית פועלת חוליית טרור יהודית, המונה כ-15עד 20 פעילים, המנסים לפגוע בפלסטינים.

גורמי שב"כ אמרו לחברי הקבינט שמדובר בקבוצה מצומצמת של קיצונים, שאינם נשמעים לרבנים, וכי השירות מתקשה להתמודד עם הבעיה. זהו דיון ראשון בקבינט בעניין סכנות הטרור היהודי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by