בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרצ היא המפלגה הסביבתית ביותר בכנסת 
 
 19 הצעות למען איכות הסביבה   
 
חדשות נענע

הסיעה הגישה את מספר הצעות החוק למען הסביבה הגדול ביותר; ש"ס לעומתה, בלטה בפעילותה האנטי סביבתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיעת מרצ היא הסיעה הסביבתית ביותר בכנסת ה-15, כך קובע דו"ח שהתפרסם היום (רביעי) מטעם עמותת "אדם טבע ודין", העוסקת בהגנה על הסביבה בישראל. מהדו"ח עולה כי הסיעה הגישה 19 הצעות חוק בנושא איכות הסביבה.

מפלגות נוספות שבלטו בפעילותן הסביבתית הן שינוי שהגישה 15 הצעות חוק סביבתיות, והמרכז והעבודה שהגישו כל אחת 10 הצעות חוק. אחריהן ניצבות סיעות האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, הליכוד, המפד"ל ויהדות התורה.

הסיעה שבלטה בפעילותה האנטי סביבתית היא סיעת ש"ס, אשר לעומת 2 הצעות בעלי גוון סביבתי שהוגשו על ידי חבריה, נזקפות לחובתה 10 הצעות חוק המשרתות אינטרסים אנטי-סביבתיים. בין הצעות חוק אלה, הצעתו של ח"כ יאיר פרץ, שמטרתה להסמיך את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאשר שימושים חורגים על קרקע חקלאית. בנוסף, הצעת החוק של ח"כ אמנון כהן, המבקשת לצרף לתחומי סמכותה של הוועדה לתשתיות לאומיות, סמכויות אישור של פרויקטים גדולים למגורים, דבר שיביא לאישורן של תוכניות אלו בהליך מזורז ויקשה על זכות ההתנגדות של הציבור.

מנתוני אדם טבע ודין עולה עוד כי חברי הכנסת שהצטיינו בפעילותם הסביבתית הם מוסי רז (מרצ) ונחמה רונן (לשעבר המרכז ועתה ליכוד), שהגישו כל אחד 8 הצעות חוק סביבתיות; יהודית נאות ואברהם פורז (שינוי), שהגישו 7 הצעות חוק סביבתיות.

ח"כים אחרים בלטו בתמיכתם בהצעות החוק ובקידומן: משה גפני (יהדות התורה), אבי יחזקאל ואופיר פינס (העבודה), מיכאל נולדמן ואליעזר כהן (האיחוד הלאומי), עוזי לנדאו (ליכוד), זבולון אורלב (מפד"ל), תמר גוז'נסקי (חד"ש) ואחמד טיבי (תע"ל).

יצוין כי רק 6 מבין הצעות החוק הסביבתיות של חברי הכנסת, אושרו. ביניהן הצעת חוק הפיקדון של ח"כ אברהם פורז; הצעת החוק של ח"כ יהודית נאות המחייבת הצבת שלט בכל מקום בו עתידה להתבצע בנייה, כדי ליידע את התושבים שניתן להגיש התנגדות, והצעת החוק של ח"כ אבי יחזקאל, המחייבת דיווח על איכות מי שתייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by