בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בצעד חריג יקבלו מוסדות לתרבות יהודית 45 מיליון שקל 
 
 מעודדים תרבות יהודית לקראת הבחירות   
 
חדשות נענע

ועדת הכספים אישרה בקשה חריגה של משרד החינוך; על פי התקנות, אין להעביר תקציבים לעמותות לאחר חודש ספטמבר בכל שנה; ח"כ פריצקי: זהו אקט פוליטי מובהק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (רביעי) למשרד החינוך להעביר תקציב של 45 מיליון שקל למוסדות תרבות יהודית וכללית. המוסדות שיהנו מן הכסף הם בעלי אופי חרדי, ציוני וגם חילוניים.

נציגי משרד החינוך בוועדה הסבירו כי בתקופה האחרונה גובשו במשרד קריטריונים חדשים לחלוקת כספים למוסדות בעלי צביון יהודי. עד כה קיבלו מוסדות כאלה מקדמות לתשלום, ועתה הם יוכלו לקבל את מלוא התקציב.

ממשרד המשפטים נמסר כי הקריטריונים שנקבעו הם שוויוניים ויתאימו לכל הסקטורים. חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) התלונן על כך שרק מהמוסדות החרדיים דורשת הכנסת לעמוד בקריטריונים מסויימים.

עם זאת, העברת הכספים חורגת מן התקנות של החשב הכללי. על פי התקנות, אין לשלם כספים לעמותות לאחר חודש ספטמבר בכל שנה. ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) ביקש מן החשב הכללי באוצר, ניר גלעד, לבדוק מדוע התקבלה ההחלטה דווקא עכשיו בניגוד לתקנות.

פריצקי אף ביקש לעכב את העברת הכספים בנימוק שנראה לו ברור כי המהלך הוא מהלך פוליטי לקראת
הבחירות. "הבקשה להעברת כספים לגופים דתיים לפני הבחירות מדיפה ריח עז של ניסיון של משרד החינוך לרצות מצביעים פוטנציאלים הן בליכוד והן בציבור הכללי", טען פריצקי.

הוא הוסיף, כי אין שום סיבה הגיונית "לשלם מקופת המדינה המדוללת כספים לעמותות העוסקות בהפצת אמונה או בהחזרה בתשובה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by