בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נעצרו שני ערבים ישראליים בחשד למעורבות בטרור 
 
 המחבל בעת תפיסתו בקפה הטיילת בת``א (רויטרס)   
 
חדשות נענע

תושבת עראבה חשודה בסיוע למחבל מקפה הטיילת בת"א; בן 16 מטייבה שהתכוון לבצע פיגוע התאבדות, הסגיר עצמו לידי כוחות הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבת עראבה שבגליל, אזרחית ערבייה, חשודה בסיוע למחבל שניסה לבצע את פיגוע ההתאבדות ב"קפה הטיילת" בתל אביב, לפני כחודשיים. וורדה עבאס בקראווי, בת 32 נעצרה בחודש שעבר והבוקר (חמישי) יוגש נגדה כתב אישום על קיום מגע עם סוכן זר, סיוע לאויב וקשירת קשר לביצוע פשע.
לטענת המשטרה בקראווי ידעה מראש על כוונות המחבל לבצע את הפיגוע בטיילת בתל אביב. המחבל עצמו נתפס על ידי מאבטחים בשעה שניסה לבצע פיגוע ועל גופו חגורת נפץ במשקל של 20 ק"ג.

מחקירה עולה כי החשודה ניהלה מערכת יחסים רומנטית עם המחבל, שעבד במשך שנתיים במאפייה בעראבה. במהלך שיחות טלפוניות שניהלו סיפר לה שגויס לחמאס ושיכנע גם אותה להתגייס. המחבל נעצר ביום שישי ה-11 באוקטובר בערב, על ידי מאבטחים בטיילת בת"א, שזיהו כי מדובר במתאבד. בחקירתו סיפר על קשריו עם בקראווי ואמר כי יום קודם לכן ביקר אותה בחנות בגדים בעראבה הנמצאת בבעלותה וסיפר לה כי מפעיליו אמורים לבוא ולאסוף אותו כדי שיבצע את פיגוע ההתאבדות. במהלך שיחתם שיכנע אותה לסייע לחמאס בהעברת חומרי נפץ, נשק והסעת מחבלים, בטענה כי אישה היכולה לנוע בחופשיות ברחבי הארץ תהווה נכס משמעותי לארגון.

ביום הפיגוע התקשר המחבל לבקראווי, ביקש להיפרד ממנה ואמר לה כי בעוד זמן קצר יבצע את פיגוע ההתאבדות. המחבל נתפס על ידי המאבטח מיכאיל סרקיסוב ומאבטחי השגרירות האמריקנית ברחוב הירקון וחגורת הנפץ פוצצה ללא נפגעים. בקראווי נעצרה ב-16 באוקטובר ובחקירתה הודתה בקשר בינה לבין המחבל ובכך שהסכימה להתגייס לחמאס.
 

בן 16 מטייבה שהתכוון לבצע פיגוע התאבדות הסגיר עצמו

 
בתוך כך, הבוקר הותר לפרסום כי תושב טייבה בן 16 הסגיר עצמו לידי כוחות הביטחון לאחר שחזר בו מכוונתו לבצע פיגוע התאבדות. הצעיר שנעצר סיפר בחקירתו כי החליט שלא לבצע את הפיגוע לאחר שכוונתו התבררה ליותר מדי אנשים. עוד עולה מחקירה כי הצעיר הגיע לקלקיליה ושוחח עם אנשים על רצונו לבצע פיגוע. לדבריו במהלך הביקור בקלקיליה, לפני ארבעה חודשים הציע עצמו לבצע פיגוע, כנקמה על מותו של מחבל מתאבד שהתפוצץ בקרני שומרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by