בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור מאיץ באיטלקים: פרו ורבו  
 
 האפיפיור מטפס למקומו. הפרלמנט האיטלקי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בנאום ראשון של מנהיג הכנסייה הקתולית בפרלמנט האיטלקי, קרא יוחנן פאולוס השני לאיטלקים להגביר את קצב הילודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנאום היום (חמישי) לפרלמנט האיטלקי ביכה האפיפיור את המשבר שנגרם, כתוצאה מהשיעור ההולך ופוחת של אחוז הילודה. לדבריו פוליטיקאיים צריכים לפעול לעידוד ההורות, הן מבחינה חברתית והן מבחינה כלכלית. הנאום נגע גם בעוינות בין הותיקן לרומא במהלך המאה האחרונה, לדבריו יש צורך לגשר על הפערים, לעודד שיתוף פעולה וכבוד הדדי.

מדינת הותיקן נשארה עם חלק קטן מהטריטוריה המקורית שלה לאחר יסוד המדינה האיטלקית בשנת 1870.בתגובה האפיפיורים מאז ועד היום סירבו להכיר באיטליה כמדינה. האפיפיור הקשיש ניצל את הנאום ההיסטורי להדגשת הנושאים החשובים לו, ביניהם המורשת הקתולית באירופה והצורך בסולדריות בעולם כולו. הוא פנה לאיטליה בבקשה למידת הרחמים בנוגע לאסירים המרצים את עונשם בבתי הכלא, וקרא להפתחתה בעונשם.

נאום האפיפיור לווה לכל אורכו במחיאות כפיים סוערות, למרות שהביקור גרר חרם שהונהג על ידי מספר חברי פרלמנט שטענו כי זהו נסיון לחתור כנגד האופי החילוני של איטליה. תחנות השידור כיסו את הנאום לפחות כאילו היה זה טיול לירח. העיתונים שפכו את הסיפור לאורך עמודים רבים ותחנות הטלוויזיה דילגו באלגנטיות על לוח השידורים הרגיל על מנת להעביר את האירוע בשידור חי.

הליקופטרים מצוידים במצלמות ליוו כל העת את הפופמוביל בדרכו הקצרה מאוד מהוותיקן לפרלמנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by