בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפיגוע בחברון מוכיח כי המגעים בין החמאס לפתח חסרי ערך" 
 
 יופסקו הפיגועים? פעילי חמאס ברמאללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומרים הערב גורמים בישראל; בחמאס ממשיכים להכחיש את הדיווחים לפיהם הצדדים כבר הגיעו להסכם על הפסקה זמנית של הפיגועים; בימים הקרובים תשוב ותתכנס וועדה משותפת של שני הארגונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בירושלים אומרים הערב (שבת) כי הפיגוע בחברון מוכיח פעם נוספת כי אין שום ערך למגעים בין הפתח לחמאס, וזאת משום שארגונים אחרים יכולים להמשיך ולעשות פיגועים בישראל. הגורמים אומרים כי רק גוף אחד יכול להיות ממונה על הביטחון והוא הרשות הפלסטינית ומגלים כי יאסר ערפאת הורה לאנשיו בעזה שלא להתעמת עם החמאס.

בתוך כך ממשיכים בחמאס להכחיש את הדיווחים על סיכום להפסקה זמנית של הפיגועים. עבד אל עזיז רנטיסי, אחד מבכירי החמאס בעזה, הכחיש בסוף השבוע כי ישנה הבנה סודית בין החמאס לפתח בנוגע להפסקת הפיגועים בשטח ישראל. רנטיסי אמר כי מה שסוכם בשיחות בקהיר כבר פורסם בהודעה המשותפת בתום השיחות ולא היה בה זכר להפסקת פיגועי ההתאבדות.

עם זאת, בחמאס אומרים כי מאז יום חמישי מתקיימות התיעצויות בנושא עם מנהיגי התנועה, ביניהם השייח' אחמד יאסין, וראש הלשכה המדינית של החמאס, ח'אלד משעל. בעקבות המגעים אמר איסמעיל אבו-שאנב, בכיר בחמאס, שבכל מקרה הפסקת פיגועי ההתאבדות לא תהיה מיידית: "הגעה להסכם על הפסקת פיגועי ההתאבדות בתוך הקו הירוק מצריכה יותר לימוד ושכנוע. אסור לשכוח שהרחוב הפלסטיני תומך בהם באופן רחב" .

בימים הקרובים תשוב ותתכנס ועדה משותפת של החמאס והפתח לדון בהפסקת הפיגועים. ראש המודיעין המצרי, עומאר סלימאן, הגיע אתמול לירושלים ולרמאללה ועידכן את שרון וערפאת בתוצאות סבב השיחות הנוכחי. בהודעת הסיכום שהוציאו הצדדים אמנם לא היה זכר להפסקת פיגועי ההתאבדות, אבל על-פי סלימאן הושגה התקדמות משמעותית בדיונים. סלימאן ביקש משרון לסייע למהלך על-ידי צמצום הפעילות הצבאית בשטחים והפסקת החיסולים. בתגובה אמר השר דני נווה מהליכוד, שהממשלה עדיין לא עודכנה בתוצאות השיחות, ולכן צריך להתייחס לדברים בזהירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by