בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-FBI מתריע מפני התקפות של אל קאעידה 
 
 הועדה תבדוק איפה כשלו גורמי המודיעין. הפיגוע בתאומים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שגרירויות ארה"ב ואוסטרליה באינדונזיה פרסמו אזהרה מפני אפשרות של פיגוע בבתי ספר בינלאומיים במדינה; הקונגרס אישר ועדת חקירה לאירועי ה-11 בספטמבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתון "ניו יורק טיימס" מדווח היום (שישי) כי ה-FBI מתריע מפני פיגועים אפשריים של ארגון אל קאעידה בארה"ב. העיתון כותב במהדורת האינטרנט שלו כי ארגונו של בן לאדן מבקש לפגוע ביעדים בתחום התעופה, הדלק או מוקדים של טכנולוגיה גרעינית. כמו כן ייתכנו פיגועים גם במקומות בעלי משמעות סימלית בארצות הברית.

בתוך כך, שגרירויות ארה"ב ואוסטרליה באינדונזיה פרסמו הבוקר הודעת אזהרה מפני פיגוע אפשרי בבתי ספר מערביים במדינה. על פי ההודעה, שנשלחה לכל אזרח אמריקני ואוסטרלי, יש לשקול להימנע מלהגיע לבתי הספר בימים הקרובים. גורם בשגרירות ארצות הברית באינדונזיה אמר כי על פי המידע המודיעני, ארגון ג'מעה איסלמיה, המקורב לאוסמה בן לאדן, הוא שמתכנן לבצע את הפיגוע.

אתמול פירסמו שגרירויות ארצות הברית בדמשק ובבירות התרעות חוזרות לאזרחים אמריקנים המבקרים בסוריה ובלבנון.
 

ועדת חקירה לבדיקת אירועי ה-11 בספטמבר

 
הקונגרס האמריקני אישר הלילה (שישי) את הקמתה של ועדה עצמאית שתערוך את אירועי ה11- בספטמבר ותנסה לבדוק כיצד הצליחו במחבלים לבצע אותם מבלי שכוחות הביטחון האמריקנים גילו אותם.

מוקדם יותר סיכמו ראשי הבית הלבן ומנהיגי הקונגרס על פעולת הועדה. החוק עובר כעת לסנאט, שעשוי לאשר אותו עוד היום. על פי ההסכם הוועדה תהיה מורכבת מעשרה חברים, חמישה מהמפלגה הדמוקרטית וחמישה מהמפלגה הרפובליקנית, והיא תקבל פרק זמן של שנה וחצי עד שתצטרך להגיש את מסקנותיה. הנשיא בוש ימנה את יו"ר הוועדה ומנהיג הדמוקרטים בקונגרס ימנו את סגן היו"ר.

עד עתה התנגד הממשל להקמת ועדה כזו, וביקש לבצע חקירה של הקונגרס בטענה שחקירה כזו תשמור בצורה טובה יותר על סודות צבאיים. אולם לחץ של משפחות הרוגי הפיגועים הוביל להחלטה שהתקבלה הלילה.

הסנטור ג'ו ליברמן, ממובילי המאבק להקמת הועדה, אמר כי זהו ניצחון גדול לכל האומה האמריקנית וגם עבור משפחות הקורבנות. "כעת נקבל סוף סוף תמונה ברורה כיצד כשלו סוכנויות הביון ומדוע", אמר ליברמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by