בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב הראשי הספרדי: אדם שלא זועק לעזרה - מסכים לאונס 
 
 אות הקלון דבק בה משום שגרה עם החבר לפני הנישואין. הרב בקשי דורון   
 
חדשות נענע

הרב אליהו בקשי דורון הצדיק עדות של רב שטען במשפט אונס שעל פי ההלכה נערה שנאנסה, אשמה באונס ומוטל עליה אות קלון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב הספרדי הראשי לישראל, אליהו בקשי דורון, אישר עדות של רב במשפט אונס וקבע כי נערה שנאנסה מספר פעמים, אשמה באונס.

הרב המעיד, מנהל ישיבת חוזרים בתשובה, קבע כי על פי ההלכה, "נערה שנאנסה אשמה באונס ומוטל עליה אות קלון".

המשפט נערך לאחד מהתלמידים בישיבתו של הרב שחשוד שאילץ את ארוסתו, נערה בת 17, לעבור להתגורר עמו. במהלך המגורים המשותפים, אנס החשוד את הנערה פעמים רבות, והיא אף הרתה לו ונאלצה להפיל.

הרב בקשי דורון אמר כי על-פי התורה, אשה שנאנסה וצעקה לעזרה, אינה אשמה, משום ניסתה למנוע את האונס. אבל במקרה המדובר , הבחורה הלכה לגור עם גבר ללא חופה וקידושין. "אם היא נאנסה ולא צעקה לעזרה, אלא נשארה לגור עם החבר, והוא אנס אותה עוד פעם - זה לא נחשב אונס והיא לא יכולה לבוא בטענות. היא אשמה, וזה נחשב כאילו הדבר נעשה בהסכמתה. אם אדם לא זועק לעזרה, הוא מסכים שיאנסו אותו. חוץ מזה, במקרה הזה אות הקלון דבק בנערה מרגע שעברה לגור עמו ללא חופה וקידושין. כשהיא נאנסה כבר היה לה אות קלון", דברי בקשי דורון.

הנערה לא חזרה לבית הוריה, מחשש מתגובתם. לדבריה, פיתחה תלות בחשוד משום שידעה שלאחר המעשה, תתקשה למצוא שידוך ותנודה מהחברה החרדית. החשוד הודה באונס.
 

"מדובר בעיוות של התורה וההלכה"

 
בתגובה לדברים אמר ח"כ הרב יהודה גלעד (מימד) כי מדובר בעיוות של התורה וההלכה: "התורה משווה בין אונס לרצח. האם היה אפשר להאשים את הנרצח כאילו הסכים לרצח? זה אבסורד מאין כמוהו", דברי גלעד.

מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בירושלים, נגה שילוח אמרה כי רבנים שנוקטים בעמדה לפיה מי שאשם באונס, הוא הנאנסת, נותנים לגיטימציה לגברים התוקפים. לדבריה כתוצאה מכך יש לנאנסות במגזר החרדי שתי אפשרויות בלבד: להמשיך לשתוק, לסבול, להסתיר את דבר האונס, או לפנות לסיוע של גורמים מחוץ לקהילה החרדית, ולהיות מנודות מהקהילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by