בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: פקיסטאני שרצח שני עובדי CIA הוצא להורג 
 
 היערכות מיוחדת של משטרת פקיסטאן (bbc)   
 
חדשות נענע

אימאן חאן קאנסי, בן 38, רצח את השניים ב-93' והוסגר לידי ארה"ב; לפני מותו הוא אמר כי אינו חש כל חרטה; חשש בארה"ב ובפקיסטאן מפעולות נקמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אימאן חאן קאנסי, בן 38, אזרח פקיסטאני שהורשע ברצח שני עובדים של ה-CIA, הוצא להורג הבוקר (שישי) במדינת וירג'ינייה. קאנסי הורשע בירי מחוץ לסוכנות הביון בוירג'ינייה ב-1993. יום לאחר שרצח את השניים הוא הצליח להימלט לפקיסטאן, אולם הוא נעצר שם על ידי שירותי המודיעין הפקיסטאנים, בשיתוף עם ה-FBI והוסגר לארה"ב.

בראיון לבי.בי.סי הוא אמר: "כן, הרגתי שני אנשים מחוץ למטה הסי.אי.איי. רציתי להראות את התנגדותי למדיניות החוץ האמריקנית, מדיניותה במזרח התיכון ובמיוחד מדיניותה הפרו-ישראלית, האנטי מוסלמית והאנטי פלסטינית".

שעות ספורות לפני הוצאתו להורג בזריקת רעל אמר קאנסי כי הוא אינו חש כל חרטה וכי ביצע את המתקפה בעקבות זעמו על המדיניות האנטי-מוסלמית של האמריקנים במזרח התיכון. לפני מותו חזר קאנסי על המשפט "אין אלוהים מלבד אללה", עד שאיבד את הכרתו.

משפחתו של קאנסי, בסיועה של שגרירות פקיסטאן בארה"ב, ניסתה להגיש ערעור של הרגע האחרון על העונש. אולם מושל וירג'יניה, מרק וורנר, דחה את הבקשה באומרו שקאנסי "לא הראה כל חרטה על פעולותיו".
 

ארה"ב מזהירה מפעולות נקמה

שלטונות פקיסטאן ריכזו היום כוחות גדולים של צבא ומשטרה בעיירת הולדתו של קאנסי בפקיסטן, קוואטה, מחשש להתפרצויות אלימות בעקבות ההוצאה להורג. כ-150 גברים מבני שבטו הפגינו בחוצות העיירה תוך שהם צועקים "אימאן הוא הגיבור שלנו", ו"מוות לבוש".

ארה"ב הזהירה אזרחים אמריקנים מפני התקפות אפשריות בתגובה להוצאה להורג. כמה שעות לאחר ההוצאה להורג ארע פיצוץ באוטובוס בעיר הידרבאד בפקיסטן בו נהרגו שני בני אדם וחמישה נפצעו. עד לשעה זו לא קיבל על עצמו שום ארגון את האחריות לפיגוע, ולא ברור מי עומד מאחוריו.

בחודשים האחרונים אירעו בפקיסטן מספר פיגועים נגד מטרות נוצריות ומערביות, בהם גם פיגועים באוטובוסים. הפיגועים יוחסו לארגונים מוסלמים קיצונים במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by