בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: עימות בין הנשיא בוש לעובדי המנהל הציבורי 
 
 רוצה להפריט מחצית מכוח העבודה הפדרלי. ג`ורג` בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הרקע: הנשיא בוש מתכנן להפריט כמעט מחצית מכוח העבודה הפדרלי; ארגוני העובדים זועמים: "בוש הכריז מלחמה כוללת על העובדים הפדרליים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא בוש מתכנן להפריט כמעט מחצית מכוח העבודה הפדרלי, כך מדווח היום (שישי) ה"ניו יורק טיימס". החלטת הנשיא היא הרחבה ניכרת של מדיניות הממשל בשני העשורים האחרונים, שעיקרה העברת משרות ממשלתיות ועירוניות רבות לקבלנים פרטיים: באופן זה הופרטו למשל הנהלת בתי הכלא, מתן דוח"ות חנייה ותפקידים אחרים.

עד כה לחץ ממשל בוש להפריט 51 אחוז מהמשרות - בעיקר אלו שהוגדרו "עבודות מסחריות", כמו הנהלת קפיטריות. משרות הדורשות קבלת החלטות או משרות ניהוליות לא יועברו לידיים פרטיות. המדיניות החדשה חותרת להפרטת חצי ממשרות אלו במהלך השנתיים הבאות, פקידי ממשל אמרו כי התוכנית מיועדת לחסוך כסף, ולהבטיח תשלום מינימלי עבור שורה של עבודות בסיסיות.

שינוי המדיניות העלה את חמתם של אירגוני העובדים, המנהלים זה זמן מה מאבק נגד הבית הלבן סביב שורה של חוקי עבודה שהנשיא מתכוון להנהיג בלשכה החדשה לביטחון פנים שבכוונתו להקים. נציגי העובדים תוקפים את ההחלטה המכוונת למחוק שורה של הטבות והגנות לעובדים בשירות הציבורי. "בוש הכריז מלחמה כוללת על העובדים הפדרליים", אמר בוב הארנג', נשיא התאחדות עובדי ההמשלה בארה"ב, על ההחלטה.

החקיקה החדשה תיתן לממשלה חירות יוצאת דופן בפיטורי עובדים והעברתם ממשרה למשרה. מומחים מעריכים כי שילוב שני הצעדים - חשיפת עובדי השירות הציבורי לתחרות על משרותיה והקמתה של הסוכנות הממשלתית הגדולה - עלולה לערער את המוראל במסדרונות המינהל הציבורי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by