בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סמ"ר דוד מרכוס נטמן בהר הרצל בי-ם 
 
 מופז: לא נלך שבי אחר לשון חלקות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

10 משניים עשר ההרוגים בחברון הובאו אתמול למנוחות; החמאס הודיע כי השתתף בקרב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הלוויתו של סמ``ר דוד מרכוס, בן 21 ממעלה אדומים, שנהרג בחברון בליל שבת נערכה אחר הצהריים (שני) בהר הרצל בירושלים.

אתמול נערכו הלוויותיהם של עשרה מהרוגי מארב המחבלים. 12 בני אדם נהרגו בליל שישי בפיגוע ירי שאירע ליד הישוב היהודי בחברון. בין ההרוגים 4 חיילי צה"ל, 5 לוחמי מג"ב ושלושת חברי כיתת הכוננים של קרית ארבע.

בהלוויתו של אל"מ דרור ויינברג (38), מפקד חטיבת יהודה, בכפר סבא השתתפו אלפים, בהם שר הביטחון מופז והרב הראשי לאו. מופז אמר בהלוויה ``מבקשים שלום אנחנו אך הלקח שלנו ברור, לא נלך שבי אחר לשון חלקות ולא נאמין לנוסחאות כזב``.

הלוייתו של סגן דן כהן (22) התנהלה בהר הרצל בי-ם. בנתניה נערכה הלוויתו של סמ"ר ישעיהו דווידוב (20). הלוויותיהם של יצחק בואניש (46), אלכסנדר צביטמן (26) ואלכסנדר דוכן (33) מקרית ארבע התקיימו בבית העלמין בגבעת שאול. אמש בעקבות בקשות, הותיר צה"ל לקבור את השלושה בהלוויה בעלת סממנים צבאיים בכדי להדגיש את השתתפותם בקרב. לוחם משמר הגבול סמל שני תומר נוב (19) הובא למנוחות בשעה 13:00 בבית הקברות באשדוד; סמל איגור דרוביצקי (20) נקבר בשעה 15:00בחלקה הצבאית של בית העלמין בנהריה; טרם נקבע מועד הלוויתו של סמ"ר דויד מרקוס (22). לוחם מג"ב, סמל שני גד רחמים (19) מקריית מלאכי, הובא למנוחות בחלקה הצבאית של בית העלמין בקרית מלאכי. סמל ראשון נתנאל מכלוף (19) מחדרה, לוחם מג"ב, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחדרה.

רב פקד סמיח סוידאן (31) מערב אל ערמשה הובא למנוחות אתמול באידמית' שבצפון. מועד הלווייתו של סמ"ר דוד מרכוס (19) ממעלה אדומים טרם נמסר.
 

החמאס: אנשינו השתתפו במארב בחברון

הזרוע הצבאית של החמאס עז א-דין אל קאסם הודיעה הבוקר באתר האינטרנט שלה כי אנשיה השתתפו במארב בחברון. על פי ההודעה שניים מאנשי החמאס ירו אל החיילים ואחר כך אל כיתת הכוננות. לאחר מכן הם נסוגו ואילו אנשי הג'יהאד האיסלאמי המשיכו בלחימה. יצויין כי זו עדות ראשונה שבפיגוע השתתפו מחבלים של החמאס והג'יהאד.
 

הירי כוון אל כוחות הביטחון

מחקירת האירוע עולה, שבשעה 19:30 בערב ארבה קבוצה של מחבלים לכוחות הביטחון שליוו את המתנחלים ששבו מתפילת ערבית במערת המכפלה. ההתקפה הרצחנית החלה לאחר שאחרון המתפללים יצאו מן הסמטה בה הסתתרו.

אחד המחבלים לבוש היה כיהודי חרדי, וההערכה היא שתיכנן להיכנס לקרית ארבע יחד עם קבוצת המתפללים, ולכן לא פתח לעברם באש. אנשי מג"ב זיהו את המחבל וירו בו למוות.

בתגובה החלו שני מחבלים אחרים לירות אל לוחמי המג"ב, כשהם הורגים ארבעה מהם. מפקד החטיבה אל"מ דרור וינברג הגיע למקום, הסתער על המחבלים - אולם הם ירו בו למוות. בחילופי האש שנמשכו נהרגו גם שלושת אנשי כיתת הכוננות ולוחם מג"ב נוסף. במהלך ניסיונות החילוץ של הפצועים נהרגו שלושת חיילי נח"ל.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by