בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוב מכחישה שסדאם שילם עבור מקלט מדיני  
 
 זה הזמן להציג הוכחות. הנס בליקס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הטיימס דיווח כי שליט עיראק הפקיד 3 מיליארד דולר בלוב; צוות הפקחים יקדים את בואו לעיראק; ארה"ב ובריטניה פוצצו מטרות בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החוץ של לוב מכחיש את הפרסומים ב"טיימס" הבריטי אתמול (שבת) לפיהם סדאם חוסיין שילם לבנקים במדינה כ- 3.5 מיליארד דולרים בתמורה למקלט מדיני.

על פי הדיווח בטיימס, שליט עיראק שילם לשליט לוב, מועמר קדאפי, שלושה מיליארד דולר, על מנת שיספק לבני משפחתו ולבכירי משטרו מקלט מדיני בלוב. העיתון מדווח כי סדאם כבר הפקיד את הכסף בחשבונות בנק בטריפולי.

אולם, בשל חששו של קדאפי מהלחץ הבינלאומי הכבד שיופעל עליו, אם יתן מקלט לסדאם או לבנו עודאי, הסיכום לא כולל מקלט גם להם. בין הבכירים שיקבלו מקלט נמצאים שר החוץ, טארק עזיז וסגן ראש הממשלה, נאג'י סאברי. הבורחים יגיעו ללוב דרך הגבול עם סוריה.
 

בליקס: צוות הפקחים יגיע לעיראק ב-27 בנובמבר

 
ראש צוות הפקחים של האו"ם, הנס בליקס, הודיע כי צוותו יתחיל בסיורים באתרי נשק עיראקיים כבר בתאריך 27 בנובמבר. תאריך זה מוקדם בעשרה ימים מהתאריך בו הוחלט שעיראק תמסור דין וחשבון על תוכניות הנשק שלה.

מטרתה של ההחלטה להקדים את כניסתו של צוות הפיקוח היא ללחוץ על עיראק למסור דו"ח אמין ומפורט. בהתאם לדרישתה של ארה"ב, נאמר בהודעתה של מועצת הביטחון, שכל סתירה בדו"ח העיראקי עלולה לגרור צעדים תקיפים נגד המדינה.

בליקס אמר כי מועצת הביטחון לא תסבול משחקים מצד עיראק, וכי עליה להראות מחוייבות לביצוע המלצות הפקחים. הוא הביע תקווה שהפקחים יוכלו לעשות את עבודתם החשובה בדרך שתמנע מלחמה. הוא הוסיף, שכל מי שיש בידו מידע בנוגע לתוכניות העיראקיות להשמדה המונית, מוזמן כעת להגיש אותן לצוותו.
 

ארה"ב ובריטניה תקפו מטרות בעיראק

מטוסים של ארה"ב ובריטניה הפציצו מטרות בעיראק, לאחר שצבא עיראק ירה טילי נ"ט על מטוסים
אמריקניים שסיירו באזור האסור לטיסה. בתגובה הופצץ מתקן תקשורת של חיל האוויר העיראקי.

זוהי הפעם השנייה שעיראק יורה לעבר מטוסים מאז החלטת האו"ם בשבוע שעבר. ארה"ב הבהירה כי ירי על מטוסיה ייחשב בעיניה הפרה של החלטת האו"ם האחרונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by