בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: להסכם חברון אין משמעות 
 
 הגבלת התנועה הפסלטינית בשטח היהודי. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ הוסיף כי יש לצמצם נוכחות פלסטינית במרחב המחיה של המתנחלים וליצור רצף טריטוריאלי יהודי; בימין דורשים להשתלט על כל השטחים ולגרש את ערפאת; עוצר מלא בחברון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי ל"הסכם חברון" (שנחתם בשנת 97' והמסדיר את חלוקת השטח בעיר) אין משמעות וכי ההסכם למעשה מבוטל. עוד אמר שרון בישיבה כי בחברון לא היה רצח, אלא קרב גבורה של חיילים.

ישיבת הממשלה נפתחה הבוקר בסקירה של שר הבטחון מופז על אירועי סוף השבוע בחברון ועל פעילות צה"ל כתוצאה מכך. לאחר מכן סקר שר החוץ נתניהו את הפעילויות ההסברתיות שנקט בעקבות התקרית.

מוקדם יותר סיירו שרון, מופז ויעלון בחברון ושמעו סקירה מקציני צה"ל. שרון אמר למפקדים כי יש לנצל את ההזדמנות ולקבוע עובדות חדשות בשטח - לייצור רצף טריטוריאלי בין קריית ארבע ליישוב היהודי בחברון ולמערת המכפלה. עם זאת אמר שרון, כי יש להקפיד שהסטטוס קוו במערת המכפלה יישמר, ולא ישתנו סידורי התפילה במקום. שרון הוסיף, כי יש לצמצם למינימום את הנוכחות הפלסטינית במרחב המחייה של המתנחלים בעיר.

אמש קיימו מתנחלי חברון וקריית ארבע עצרת מחאה במקום הפיגוע בסרישה להרוס את תשתית הטרור ולהקים רצף התיישבותי בין קריית ארבע לחברון. במקום אף נשמעו קריאות לנקמה. המתנחלים אף הקימו בסמוך מאהל. הם טענו כי לפני חודש וחצי נפתחה אש פלסטינית באותו מקום בדיוק ורק בנס לא נפגע איש; לטענתם, כבר אז הם התלוננו כי אסון יכול להתרחש במקום.
 

פעולה נרחבת בחברון

אמרנו בעבר שיקרה אסון. מתנחלים בחברון (רויטרס)
 אמרנו בעבר שיקרה אסון. מתנחלים בחברון (רויטרס)   
מופז הנחה אמש את צה"ל לקיים פעולה נרחבת בחברון כולל הריסת בתים ופעילות ממוקדת נגד ראשי הג'יהאד האיסלאמי ואנשיו.

צה"ל ומג"ב הזרימו משבת כוחות גדולים לעיר, ביניהם חיילים מחטיבת הנח"ל, גדוד לביא ומיחידות מיוחדות. הכוחות פשטו כבר על עשרות יעדים ועצרו למעלה מ-50 פלסטינים ברחבי העיר. דחפורים של צה"ל הרסו 3 בתים ששימשו אמש מחסה ומסתור ליורים. כן נסגר משרד התיאום והקישור. לטענת הפלסטינים, הם נדרשו לעזוב את המקום בתוך שתי דקות כשחיילי צה"ל מחרימים את המחשבים ואת הציוד במקום. העיר עצמה נמצאת בעוצר מלא.

את מקומו של מפקד חטיבת חברון, אלוף משנה דרור ויינברג, שנהרג בפיגוע, ממלא בשלב זה סגנו, סגן אלוף רזי קפלינסקי, שיפעיל את כוחותיו בעיקר במעטפת החיצונית של העיר ובאזור הר חברון. לעיר עצמה הוזעק מח"ט הנח"ל, אלוף משנה נועם תיבון, שהיה מח"ט חברון לפני וינברג. תיבון, שהגיע בלילי שישי מביתו למקום האירוע כדי לפקד על הכוחות, יפקד גם על המבצע שהחל להתגלגל בחברון במהלך הלילה.

בחודש שעבר כזכור ערך צה"ל מחדש את כוחותיו בחברון במסגרת הבנות "יהודה תחילה" עליהן הסכימו שר הביטחון לשעבר, בנימין בן אליעזר, וראשי ההנהגה הפלסטינית באזור. סיורי החיילים הופסקו ברוב חלקי העיר שבשליטת הרשות על-פי הסכם חברון מ-1997. עם זאת, יש לציין כי הפיגוע התרחש באזור הנשלט ביטחונית ע"י צה"ל.
 

נתניהו ומופז לאמריקנים: לישראל יש זכות להגן על עצמה

 
שר החוץ נתניהו יכנס היום את השגרירים הזרים בישראל לתדרוך בעקבות אירועי חברון. בדיון שקיים אמש הנחה שר החוץ את בכירי משרדו לעמוד על כך שבכל סוגיה מדינית, כולל מפת הדרכים האמריקנית, הפסקת הטרור חייבת להיות הצעד הראשון.

נתניהו שוחח אמש עם עמיתו האמריקני, קולין פאוול, ואמר לו כי ערפאת אינו עושה דבר כדי למנוע טרור נגד ישראל. "לישראל זכות מלאה להגן על עצמה והממשלה תחליט מחר כיצד לנהוג", אמר נתניהו והוסיף, "מתברר כי כל פעם שישראל מקלה על האוכלוסיה הפלסטינית היא סופגת פיגועים". פאוול אמר לנתניהו כי הפיגוע נגד מתפללים חפים מפשע הוא "פשע מחריד", כהגדרתו.

גם שר הבטחון מופז התקשר אמש למזכיר המדינה וכן לשר ההגנה ראמספלד ועדכן אותם כי הורה להשתלט על חברון כדי לפעול מתוכה נגד הטרור בעיר.מופז הדגיש כי למרות שישראל רואה את התמונה הרחבה של המתרחש במזרח התיכון ומבינה את האינטרסים של ארה"ב, היא שומרת לעצמה את זכות ההגנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by