בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברון: הסיפורים שמאחורי השמות 
 
 אל``מ דרור ויינברג. מח``ט חברון   
 
חדשות נענע

דרור ויינברג היה מח"ט חברון, איגור דרוביצקי היה חובש היחידה, תומר נוב אמור היה לחגוג יום הולדת בעוד כמה ימים וגדי רחמים קיבל אות הצטיינות על פעילותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפיגוע בחברון מצאו את מותם אלה לצד אלה אזרחים, קצינים וחיילים. אלה הסיפורים שמאחורי השמות
 

אלוף משנה דרור ויינברג

דרור ויינברג, (38) מפקד חטיבת חברון הוא הקצין הבכיר ביותר בצה"ל שנהרג במהלך אינתיפאדת אל-אקצא. דרור היה מהראשונים שהגיעו לזירת האירוע. הוא יצא מן הג'יפ, רץ לתוך הסמטה, ונפצע מירי של מחבלים שהסתתרו באחד הבתים. קשר היחידה החל לטפל בו אולם ללא הצלחה.

דרור החל את שירותו הצבאי בסיירת מטכ"ל, ובהמשך עבר לחטיבת הצנחנים ושימש שם בכל תפקידי הפיקוד. בקיץ הקרוב הוא היה אמור להתמנות למפקד חטיבת הצנחנים, ובצה"ל ניבאו לו הצלחות רבות.

ויינברג התאפיין ביחס קפדני יחסית לאוכלוסיה היהודית באזור חברון, ואמר תמיד כי בהיותו אדם דתי הוא אינו צריך לעשות הנחות לתושביה היהודים של העיר. דרור ויינברג השאיר אחריו אשה וחמישה ילדים
 

סמל איגור דרוביצקי

סמל איגור דרוביצקי. חובש בחטיבת הנח"ל
 סמל איגור דרוביצקי. חובש בחטיבת הנח"ל   
סמל איגור דרוביצקי , (20) מנהריה, שירת כחובש בחטיבת הנח"ל. הוא עלה לישראל לפני כשש שנים בעקבות אחיו הבכור. איגור התחיל את לימודי התיכון בנהריה ולאחר מכן עבר לבית הספר לקציני ים בעכו..

לאחר גיוסו שירת איגור סמוך לגבול הלבנון, ולאחר מכן עבר לשטחים. לאימו סיפר כי הוא משרת בבסיס באזור תל אביב כדי שלא תדאג. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 15:00 בבית העלמין בנהריה
 
 

סמל שני תומר נוב

בעוד מספר ימים אמור היה תומר נוב לחגוג את יום הולדתו ה-19. תומר היה בן הזקונים במשפחה, הוא התגייס לפני כשמונה חודשים ותכנן לצאת לקורס קצינים.

תומר נוב יובא למנוחות מחר בשעה 13:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד. הוא הותיר אחריו הורים , אח ואחות.
 

סמל שני גדי רחמים

סמל-שני גדי רחמים (19) מקריית מלאכי , קיבל בקיץ החולף תעודת הוקרה על תפיסת מבוקש. גדי היה הבן הבכור במשפחה ושירת כצלף בפלוגה. הוא התגייס למג"ב לפני שנה וחודשיים. חבריו מספרים שהיו לו שלוש אהבות: מג"ב, סוסים, וחברתו אותה הכיר לפני שלושה חודשים.

גדי השאיר אחריו הורים, אחות, ושני אחים קטנים. הוא יובא למנוחות מחר בשעה 16:00 בבית העלמין בקרית מלאכי.
 

סמ"ר ישעיהו דוידוב

סמל-ראשון ישעיהו דוידוב, (20)מנתניה, שימש כחובש קרבי במטה גדוד חברון. ישעיהו עלה לארץ עם משפחתו בשנת 1990 מאזרביג'אן ולמד בתיכון שרת בנתניה. לפני כחודש הציעו לו לעבור לפלוגה אחרת, אולם הוא סירב והעדיף להישאר בחברון.

הוא הניח אחריו הורים, אח ואחות. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 14.30 בבית העלמין הצבאי בנתניה
 

סגן דן כהן

סגן דן כהן. קצין בגדוד שחם של הנח"ל
 סגן דן כהן. קצין בגדוד שחם של הנח"ל   
דן כהן, (22) מירושלים, שימש כקצין בגדוד שחם של הנח"ל. דן למד בישיבה התיכונית נווה אפרת, המשיך לישיבה הקיבוצית ואז התגייס.

הוא השאיר אחריו הורים, ושני אחים. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 14:30 בבית העלמין בהר הרצל
 

סמ"ר נתנאל מכלוף

סמל-ראשון נתנאל מכלוף, (19) מחדרה, סיים לפני שבועיים קורס סמלים, ומיד נשלח לחברון שם שימש כמ"כ בפלוגת מג"ב. נתנאל השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין בחדרה
 

רפ"ק סמיח סוידאן

סמיח סוידאן, (31) ערמשה, היה קצין המבצעים בפלוגת מג"ב בחברון. הוא השאיר אחריו הורים, אשה ושני ילדים. הלווייתו התקיימה היום בשעה 14:30 בבית העלמין בכפר אידמית
 

אלכס דוכן

אלכס דוכן (33) מגבעת החרסינה, היה חבר בכיתת הכוננות של קריית ארבע. הוא עלה לישראל מפריס בגיל 18 והתגייס לצה"ל לאחר סיום לימודיו בבית הספר הצרפתי בירושלים. לקריית ארבע עבר עם משפחתו לפני עשר שנים. שכנים סיפרו עליו שהיה אדם ישר שאהב לעזור לכולם.

מועד הלווייתו טרם נמסר.
 

יצחק בואניש

יצחק בואניש (46), תושב קריית ארבע, שימש כקצין הביטחון של המועצה למעלה מ-10 שנים. הוא נהרג בחילופי ירי עם המחבלים, לאחר שהסתער עליהם כדי לסייע לחיילים במקום.

חברים סיפרו שלפחות זכה לחתן את בתו הבכורה, מעיין, לפני שבועיים. עוד נאמר עליו שהיה חברו הטוב של מח"ט חברון דרור ויינברג, שנרצח אף הוא בפיגוע.

בואניש הותיר אחריו אשה ושבעה ילדים. מועד הלווייתו טרם נקבע.
 

סמ"ר דוד מרכוס

סמל דוד מרכוס
 סמל דוד מרכוס   
סמ"ר דוד מרכוס, (19) ממעלה אדומים, מועד הלוויתו טרם פורסם
 

אלכס צביטמן

אלכס צביטמן, (26) קרית ארבע, היה גם הוא חבר בכיתת הכוננות של קרית ארבע. אלכס עלה לישראל מאוקראינה לפני 12 שנה, התחתן והשתקע בקרית ארבע. בשבוע הבא היו אמורים הוא ואשתו לחגוג את יום הנישואין השביעי שלהם.

הוא הותיר אחריו אשה וילד
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by