בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה תדון מחר בתגובה לפיגוע; ארה"ב קוראת לאיפוק 
 
 חיילים מפנים גופה של מחבל מזירת האירוע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הקבינט המדיני-ביטחוני לא כונס לישיבה מיוחדת; ליברמן: הקונספציה של ממשלת שרון קרסה; שרון ומופז הסכימו כי לא יגרשו את ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, לא יכנס הערב (שבת) את הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדון בתגובת ישראל לפיגוע הירי שאירע אמש בחברון. הממשלה תדון בפיגוע בישיבתה השבועית מחר.

מנהל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, מסר כי ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר הביטחון, שאול מופז, סיכמו ביניהם כי תגובת ישראל לפיגוע לא תכלול את גירושו של יו``ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת מהאזור. זאת, בשל לחצים בינלאומיים.

יו"ר האיחוד הלאומי ישראל-ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר שהפיגוע מוכיח שהקונספציה של ממשלת שרון קרסה. "הם מתעלמים מהעובדה שהתשתית העיקרית של הטרור היא הרשות הפלסטינית ויאסר ערפאת בראשה. הוא קרא לחסל את ערפאת או לעצור אותו.

שר החוץ, בנימין נתניהו, כינה את הפיגוע "טבח" ואמר שהעולם חייב לגבות כל פעולה בה תנקוט ישראל נגד משטר הטרור של ערפאת. "רצח בדם קר של אזרחים וילדים מקיבוץ מצר ושל יהודים בחברון, שחטאם היחיד היה ללכת לתפילה בערב שבת, ושל החיילים שהגנו עליהם, הוא בגדר פשע מתועב", אמר נתניהו.

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אמר כי לדעתו יש להרוס את הקסבה המזרחית שבמרכזה עובר ציר
המתפללים בחברון, ולסלול דרך גישה חדשה לכיוון מערת המכפלה. הוא אמר שיש לחזק את ההתנחלויות, בעיקר בחברון.

יו"ר מפלגת העבודה, בנימין בן אליעזר, אמר שהפיגוע הוכיח שאין שחר לתקוות ליצור אזורים שקטים יותר בשטחים. בן אליעזר הוא יוזם תוכנית "יהודה תחילה", שאמורה היתה ליישם את ההבנות שנכשלו בעזה - בחברון ובית לחם.

יו"ר מר"צ, יוסי שריד, אמר שטרור, בכל זמן ומקום הוא בלתי נסלח או מוצדק, ואפילו התנחלות ממאירה לא מצדיקה אותו. אולם לדבריו, על הממשלה לבדוק כיצד לאחר שנתיים של כהונה, המצב הביטחוני רק החמיר. הסיבה, לדעתו, היא שאי אפשר לנצח טרור ביד אחת, ואילו לממשלה יש רק יד צבאית.
 

ארה"ב: על ישראל לנהוג שיקול דעת

 
הממשל האמריקני כינה את ההתקפה על חיילים ואזרחים ישראלים בחברון "פשע מגונה". פרדריק ג'ונס, דובר המשרד, אמר כי ארה"ב ממשיכה ללחוץ על הפלסטינים לעשות הכל כדי להפסיק את התקפות הטרור האלימות, שמעכבות את מימוש שאיפותיהם למדינה.

ארה"ב הזכירה, שעל ישראל להביע איפוק בתגובותיה ולהביא בחשבון את ההשלכות של כל פעולה שבה תבחר לנקוט בתגובה לאירוע. משרד החוץ שב וקרא לישראל לאפשר את מעברם של צוותים הומניטריים ושל
חולים הזקוקים לטיפול רפואי.

בהודעה ששלח מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, נמסר כי "הוא מזועזע מהפיגוע ומגנה את מעשי הטרור נגד אזרחים ישראלים במלים החריפות ביותר". הוא אף שלח את תנחומיו למשפחות ההרוגים.

שר החוץ הצרפתי, דומיניק דה וילפין, גינה בתוקף את הפיגוע "המתועב" כדבריו, וקרא לרשות הפלסטינית לעשות הכל על מנת למנוע התקפות כאלה בעתיד. השר אף קרא לישראל לא להתפתות לפעולת נקם "שתשחק לידי מבצעי ההתקפה" והצהיר שהקהילה הבינלאומית, חייבת לעזור במציאת פתרון למשבר במזרח התיכון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by