בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כווית עצרה חבר בכיר באל קאעידה 
 
 עבר מאפגניסטן לתימן. אוסאמה בן לאדן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הטרוריסט שנעצר לפני שבועיים, התכוון לפוצץ מלון בתימן בו מתארחים אמריקנים; הסאנדי טלגרף: החיפושים אחר בן לאדן מתמקדים בתימן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירים במערכת הביטחון בכוויית עצרו תושב מקומי, שעל פי דיווח בעיתון הוא חבר בכיר בארגון אל קאעידה. העיתון המקומי מדווח כי האדם שנעצר, שמזוהה כמוחסן פ. אזרח כווית בן 21, תיכנן לפוצץ מלון בצנעא בירת תימן, שאמריקנים נוהגים להשתמש בו.

הבכירים מסרו כי החשוד נעצר לפני שבועיים והודה כי פעל, בסיוע קצין לשעבר בצבא הכוויתי, להשיג יותר מ-120 אלף דולר למימון התקפת הטרור.

הסאנדיי טלגרף הבריטי מדווח היום (ראשון) כי הכוחות הבריטיים המיוחדים מחפשים אחר אוסאמה בן לאדן בתימן. בכך למעשה עבר מוקד החיפושים מאפגניסטאן לתימן בשבועות האחרונים. בשבת נקרא אזרח בריטי המתגורר בתימן לעזוב את ביתו, בעקבות התרעה חמה מפני איום טרור, שהגיעה למשרד החוץ בריטי. בשבוע שעבר פירסם משרד החוץ אזהרה לאזרחים מפני טיול באיזור תימן.
 

בארה"ב נעצר ומוחזק פעיל בכיר באל קאעידה

 
מקור בממשל האמריקני מסר ביום שישי כי פעיל בכיר בארגון אל קאעידה נעצר והוא מוחזק כעת בארה"ב. המקור לא מסר את שם העצור, אולם הסכים להגיד כי הוא אחד מ-12 המבוקשים הבכירים ביותר של הארגון. למרות זאת, מקורות אחרים בממשל הבהירו כי העצור אינו משתייך למעגל המקורב ביותר לאוסאמה בן לאדן.

פרסום דבר המעצר נעשה סמוך לאזהרה שפרסם האף-בי-איי, לפיה אל קאעדה מתכוון לבצע "התקפות טרור מרהיבות" בתחומי ארה"ב, שיגרמו לנפגעים רבים ולנזק כבד לכלכלה האמריקאית.

בשבועות האחרונים רושמת ארה"ב הצלחה גדולה במאבק נגד אל קאעידה: לפני שבועיים התנקשה ארה"ב בששה מפעילי הארגון בתימן, אחד מהם, עלי אל-הארת'י, נחשב לפעיל בכיר שהיה מעורב גם בתכנון מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר. בבריטניה נעצר לאחרונה אבו קטאדה, איש דת פלסטיני הנחשב למנהיגו הרוחני של אל קאעידה באירופה.

למרות ההצלחות האלה לא מצליחים עדיין האמריקנים לשים את ידם על המבוקשים הבכירים ביותר של הארגון, ביניהם בנו של בן לאדן, סעד, חאלד שייח' מוחמד, האחראי על פעילות הארגון מחוץ לאפגניסטן, וסייף אל-עאדל, האחראי על הזרוע הצבאית של אל קאעידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by