בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: מצנע יהיה מספר 2 שלי 
 
 לא אפוצץ את הוועידה. בן אליעזר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שלושת מתמודדי הפריימריס בעבודה מגייסים קולות אחרונים לקראת ההכרעה מחר; ביום חמישי: הקרב על אופן הרכבת רשימת העבודה לכנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושת מתמודדי הפריימריס בעבודה בילו את סוף השבוע בניסיון לגייס קולות אחרונים, לקראת ההכרעה מחר. בן אליעזר אמר אמש בכינוס בחולון, כי הוא מסכים להצעת המזכ"ל פינס לשריין את המקום השני למועמד שיגיע שני בהתמודדות. "אם אנצח, אסכים לקבל את מצנע כמספר 2 שלי", אמר.

עמרם מצנע ביקר בישובים הערביים כפר יאסיף, ערמשה, פאסוטה, בית ג'אן, חורפיש, מג'דל כרום ושפרעם. בערמשה הגיע מצנע לניחום אבלים, אצל משפחתו של רב-פקד סמיח סוידאן, בן הכפר שנהרג בחברון.

חיים רמון הגיע בשבת בבוקר למשרדו בתל אביב וניהל שיחות טלפון רבות עם ראשי המטות ופעילים מרכזיים במחנהו. בערב הגיע לחוג בית בראשון לציון, בו נכחו כ-70 איש. מקורביו של רמון מתעקשים כי הוא מתכוון להמשיך בהתמודדות ולא יפרוש במפתיע ברגע האחרון.

בתוך כך, בנימין בן אליעזר הכחיש אמש כי אנשיו מתכננים לפוצץ את ועידת העבודה שתתכנס ביום חמישי, יומיים לאחר הפריימריס, אם הוא יפסיד בהתמודדות. "אכבד כל החלטה שתתקבל בוועידה, אקבל כל הצבעה", אמר בן אליעזר, "לא יהיה פיצוץ ועידה. המפלגה היא ביתי ואני אשמור עליו יותר מכל אחד אחר".

הוועידה תתכנס כאמור ביום חמישי הבא בבנייני האומה ירושלים, לדון ביוזמתם של תומכי בן אליעזר לבטל את הפריימריס למועמדי המפלגה לכנסת, ולהעביר את הליך הבחירה לוועידת המפלגה. מצנע הבטיח במערכת הבחירות כי אם ייבחר יתנגד לביטול הפריימריס. בן אליעזר אמר כי עדיין לא קיבל החלטה.

ההערכה בעבודה היא כי אם בן אליעזר יפסיד במירוץ, הוא יתמוך בביטול מוחלט של הפריימריס, כדי שהוא ואנשיו יקבעו במידה רבה את הרכב הרשימה. אך אם בן אליעזר ינצח בהתמודדות, הוא יפעל לקבלת "השיטה המשולבת" שקובעת שהנהגת המפלגה תיבחר בפריימריס ומועמדי המחוזות והמגזרים בוועידה. החלטה זו תמנע פרישת בכירים בסיעה, כאברהם בורג, אברהם שוחט וצלי רשף, שמתכוונים להתמודד ברשימה הארצית. שוחט אמר כי ישקול את צעדיו אם יבוטלו הפריימריס לח"כים, אך הוא יתמוך בכל מועמד שיבחר.
 

בן אליעזר מתכוון להגיש תביעת דיבה נגד כתב "הצופה"

בתוך כך, יו"ר מפלגת העבודה בנימין בן אליעזר מגיב על דבריהם של השרים נתניהו ואיתם, כי יש לבטל את תכנית "יהודה תחילה". בן אליעזר אמר כי התקרית הקשה בליל שבת התרחשה בשטח שבשליטה מלאה של צה"ל, ולא של הפלסטינים, ולפיכך אין לה נגיעה להחלטה להוציא את צה"ל מחברון. בן אליעזר ציין, כי ההחלטה התקבלה בהמלצת צה"ל ושירותי הבטחון, ובידיעתו ובאישורו של ראש הממשלה.

בראיון לרשת ב' אמר בן אליעזר, כי בכוונתו להגיש תביעת דיבה נגד כתב "הצופה", חגי הוברמן, שכתב היום במאמר מערכת, כי "הרוגי חברון הם קורבנות הפריימריס של בן אליעזר במפלגת העבודה". בן אליעזר רואה בדברים הסתה לרצח, ומקווה שהיועץ המשפטי לממשלה יעשה את כל הדרוש בעניין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by