בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו יורק: הקלטת הכבאים במגדלי התאומים הותרה לפירסום 
 
 לא ידעו באיזו סכנה הם מצויים. הריסות מגדלי התאומים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בעקבות פניה של ה"ניו יורק טיימס" לבית המשפט, חויבו מכבי האש לפרסם את ההקלטות; מתועדות שיחותיהם האחרונות בקשר של הכבאים במגדל הדרומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקדת מכבי האש בניו יורק פירסמה קלטות שמע שמתעדות את תמסורת הקשר האחרונה בין הכבאים באחד ממגדלי התאומים, זמן קצר לפני שהתמוטטו. זהו למעשה התיעוד היחיד של כוחות ההצלה במהלך ניסיונותיהם להגיע אל ההרוגים והפצועים בקומות העליונות של הבניינים.

ההקלטות נשמרו בסוד מעל שנה אך שוחררו לפירסום בעקבות פניית ה"ניו יורק טיימס" לבית המשפט. בהקלטות נשמעים הכבאים מדברים ביניהם במכשירי הקשר, כשהם אינם מודעים כלל לסכנה שבה הם מצויים. קולותיהם רגועים והם מקבלים הוראות ומדווחים חזרה על מה שהם רואים לפניהם בפיר המעלית של המגדל הדרומי.

"הרגע קיבלתי דיווח מהמנהל של 'מורגן סטנלי",' נשמע כבאי בשם סקוט מדווח מהקומה ה-48. " נראה ש(קומה) שבעים ושמונה לקחה את מרב הצוות. יש הרבה גופות. לעומת זאת, הם אומרים שהמדרגות פנויות כל הדרך למעלה", הוא ממשיך.

בהקלטה נשמע עוד כבאי שמכין משטח לקבלת פצועים בקומה ה-40 וברקע נשמעים כבאים נוספים כשהם מנסים לפלס את דרכם מעלה דרך המדרגות. זמן קצר לאחר ששני המטוסים פגעו במגדלים נשמעת אזהרה לפיה מטוס שלישי עומד להגיע למקום.
 
 
"קיבלנו דיווחים על מטוס נוסף שעושה דרכו לכאן", אומר כבאי לחברו, "אולי תצטרך לתפוס מחסה. הישאר בפיר המעלית". כמה שניות אחר כך מתברר שהמטוס אינו קשור להתקפות הטרור.

עבור כמה מקרוביהם של קורבנות ההתקפה על מרכז הסחר העולמי, מהוות הקלטות נכס יקר שמספק את הידיעה כי יקיריהם טופלו בידי הכבאים בדקות האחרונות שלפני התמוטטות המגדלים. עבור מפקדי כיבוי האש, שספגו ביקורת על כשלים בתפעול ציוד הקשר באותו יום, תמסורת הרדיו היא עדות לכך שהכבאים יכלו לתקשר ביניהם לפחות באחד מן המגדלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by