בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פקחי הנשק חוזרים לעיראק 
 
 השאלה הכבדה אינה מוטלת על כתפיי. ראש צוות הפקחים הנס בליקס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צוות ראשון של כ-30 פקחים ייצא היום מקפריסין לבגדאד; יכין את השטח לבואו של הצוות השלם; בליקס: אם יתגלו סוכני ביון בצוות הם יגורשו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש צוות הפקחים של האו"ם, הנס בליקס, אמר אתמול בדרכו לקפריסין, משם יצאה משלחת הפקחים לעיראק, כי אינו יכול להבטיח שלא יהיו מרגלים בין חברי הצוות. הוא הבטיח, עם זאת, כי אם יתברר שיש סוכני ביון בין הפקחים, הם יגורשו מהמשלחת ומעיראק.

בליקס אמר אמש, ערב צאת המשלחת למשימתה, כי אינו חש שהסוגייה אם תהיה מלחמה עם עיראק או לא מוטלת על כתפיו. "נדווח על שיתוף פעולה ועל חוסר בשיתוף פעולה", אמר ראש הצוות והוסיף "השאלה של שלום או מלחמה נשארת קודם כל בידי עיראק ומועצת הביטחון של האו"ם".
 
 
שליט עיראק, סדאם חוסיין, אמר בשבת כי אין לו ברירה אלא לקבל את ההחלטה הנוקשה שקיבל האו"ם לגבי הפיקוח על הנשק בארצו. זאת, מאחר שארה"ב וישראל כבר חשפו "את שיניהן וציפורניהן" והכריזו מלחמה חד צדדית על העם העיראקי.

במכתב פתוח לפרלמנט העיראקי, כתב סדאם כי הוא מקווה שפקחי הנשק יוכלו לסייע למועצת הביטחון של האום, "לראות את האמת כפי שהיא בנוגע לנקיונה של עיראק מנשק להשמדה המונית". סדאם הסביר לפרלמנט במכתבו כי קיבל את החלטה "בגלל שאויבתכם, הברית בין הציונות לממשל האמריקני.. אחרי שהראו את שיניהן וציפורינהן, החליטו לפתוח במלחמה חד צדדית על עמנו".

במאמר מערכת שהודפס בעמודו הראשון, כתב העיתון "אל ג'ומהוריה": "לפקחים אסור לערבב את הקלפים וליצור משבר ולפברק אמתלה שמטרתה לפגוע בעם העיראקי.. עליהם לאמץ גישה כנה, אובייקטיבית ומקצועית כלפי עבודתם ולא להתכופף בפני הלחץ האמריקני".

בסוריה אמר מסעוד ברזאני, מנהיג אחת המפלגות הכורדיות שמתנגדות לסדאם ושולטות בצפון עיראק, כי החלטת בגדאד לקבל את הפקחים רק תדחה את המתקפה האמריקנית.

על פי הדיווח בטיימס הלונדוני, שלפיו שילם סדאם חוסיין כסף לשליט לוב תמורת מקלט מדיני לבני משפחתו, הסכימה סוריה לספק דרך מילוט יבשתית למקורביו של סדאם והיא תאפשר להם לטוס מתחומה ללוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by