בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החקיקה גדלה ב-60 אחוזים בכנסת היוצאת 

החקיקה גדלה ב-60 אחוזים בכנסת היוצאת

 
 
חדשות נענע

הכנסת היוצאת אישרה 440 חוקים; החקיקה הפרטית גדלה ב-70 אחוזים; כך עולה מדו"ח יחידת המחשב של הכנסת שפורסם היום; המחוקק הפעיל ביותר: זבולון אורלב; גידול במספר החוקים החברתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת היוצאת אישרה 440 חוקים, גידול של 60 אחוזים לעומת הכנסת שקדמה לה. כך עולה מדו"ח יחידת המחשב של הכנסת שפורסם היום (ראשון). החקיקה הפרטית גדלה ב-70 אחוזים.

המחוקק הפעיל ביותר בכנסת היוצאת היה יו"ר ועדת החינוך, ח"כ זבולון אורלב מהמפד"ל. אורלב העביר 19 חוקים בקריאה שנייה ושלישית והוא מוביל גם את רשימת הנואמים עם 634 נאומים. עוד היו פעילים בתחום החקיקה חברי הכנסת יהודית נאות ואופיר פינס.
 

גידול במספר החוקים החברתיים

 
לאחרונה פורסמו ממצאים עצובים לגבי נכונותן של המפלגות שמציגות מצע חברתי, באמת עשות למען הבוחרים שהן מנסות לגייס לטובתן. סיעות כמו ש"ס, עם אחד, גשר, שינוי והמפלגות הערביות, שהדגישו בקמפיין שלהן את הפן החברתי, ממוקמו בתחתית העשייה החברתית.

במקום הראשון בחקיקה חברתית עומדת סיעת מרצ עם 20 חוקים. במקום השני נמצאת המפד"ל, שחוקקה 14 חוקים חברתיים. אחריה נמצאות הליכוד והעבודה-מימד עם 12 חוקים כל אחת; חד"ש ויהדות התורה - 10 חוקים כל אחת; ישראל בעלייה - 7 חוקים; ש"ס - 6 חוקים; שינוי - 4 חוקים; עם אחד - 3 חוקים; ישראל ביתנו-האיחוד הלאומי ומפלגת המרכז - 2 חוקים כל אחת; גשר-חירות - חוק אחד כל אחת. הסיעות הערביות לא חוקקו ולו חוק חברתי אחד.

חברי הכנסת שהגישו את המספר הגדול ביותר של הצעות חוק חברתיות הם תמר גוז'נסקי מחד"ש, זבולון אורלב ונחום לנגנטל מהמפד"ל, נעמי חזן ממר"צ ומשה גפני מיהדות התורה.

כמו כן, הממשלה בראשות אריאל שרון חוקקה פי 4 חוקים שפוגעים בשכבת החלשות לעומת ממשלת אהוד ברק. עם זאת, ממשלת שרון העבירה יותר חוקים חברתיים מממשלת ברק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by