בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פקחי הנשק לסדאם: שתף פעולה 
 
 לא נקבל ``לא`` כתשובה. בליקס ובראדי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בליקס: השאלה אם תהיה מלחמה או לא תלויה בעיראק ובאו"ם; טארק עזיז: אם נותקף, ישראל תפגע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פקחי הנשק נפגשו היום (שני) עם בכירי הממשל העיראקים, בשעה שהם מתכוננים להתחיל במשימתם, פיקוח וחיפוש נשק להשמדה המונית במדינה. משימה אשר יכולה להכריע בעניין המתקפה.

בשדה התעופה של בגדאד נחתתו בצהריים ראש צוות הפקחים של האו"ם, הנס בליקס, וראש הוועדה לאנרגיה אטומית של האו"ם, מחמד אל בראדי, העומדים בראש צוות של כ-30 פקחים.

בליקס אמר אמש, ערב צאת המשלחת למשימתה, כי אינו חש שהסוגייה אם תהיה מלחמה עם עיראק או לא מוטלת על כתפיו. "נדווח על שיתוף פעולה ועל חוסר בשיתוף פעולה", אמר ראש הצוות והוסיף "השאלה של שלום או מלחמה נשארת קודם כל בידי עיראק ומועצת הביטחון של האו"ם".

אל בראדי אמר כי הפקחים מגיעים לבגדאד עם טיפים לגבי אתרים חשודים שהתקבלו מארה"ב ומסוכנויות ביון נוספות, כמו גם מחקירותיהם המוקדמות. "יש לנו תוכנית משחק מצוינת", אמר אל בראדי והוסיף כי "לא נקבל 'לא' כתשובה. נצטרך לוודא ש'לא' הוא אכן 'לא'".

בליקס עצמו ישוב ביום רביעי לקפריסין בעוד המשלחת הראשונית תכין את השטח לקראת תחילת הפיקוח, ב-27 בנובמבר. כ-100 פקחים מ-40 מדינות צפויים להגיע לעיראק עד סוף השנה, בהתאם להבטחת עיראק כי שום מקום לא יהיה מחוץ לתחום עבורם, כולל מסגדים וארמונותיו של סדאם.
 

עזיז: אם נותקף - ישראל תספוג

 
סגן ראש הממשלה העיראקי, טארק עזיז, אמר כי הפקחים יוכלו להכנס לכל מקום וכי כל הנוגעים בדבר קיבלו הוראה, להענות מיידית לכל דרישה שלהם להכנס לאתר ולבדוק את תכולתו. עיראק גם תספק הצהרה מלאה לגבי התוכניות הגרעיניות הביולוגיות והכימיות הדו-שימושיות שלה.

עזיז שב וציין כי מאז שמשלחת הפקחים האחרונה עזבה את עיראק ב-98' לא חידשה ארצו את פיתוח הנשק שברשותה, משום סוג. הוא ציין כי אינו בטוח שחזרת הפקחים תסיר מארצו את איום המלחמה, "איננו חשים כי האפשרות לתוקפנות אמריקנית כלפי עיראק הוסרה לחלוטין".

עזיז הזהיר אתמול כי כל פעולה צבאית נגד ארצו תסכן, לא רק את בריטניה וארה"ב, אלא גם את בנות בריתן, בהן ישראל. "אם הן יתקפו את עיראק התוצאות יהיו רעות מאוד עבורן ועבור חברותיהן באיזור", אמר.

בתוך כך שבו אתמול מטוסים של ארה"ב ובריטניה והפציצו מטרות בעיראק. הפעם היתה זו מערכת הגנה אווירית בצפון המדינה, שהופצצה בתגובה לירי עיראקי שכוון לעבר מטוסיהם באיזור האסור לטיסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by