בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסיון לאחד בין ש"ס ל"אהבת ישראל" 
 
 נשיא מפלגת הפורשים. הרב כדורי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר ש"ס פרץ החל במגעים לאיחוד עם המפלגה המזוהה עם הרב כדורי; הצהירה כי היא רואה בדרעי את מנהיגה; עובדיה יוסף מנסה לאחות הקרעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש סיעת ש"ס, חבר הכנסת יאיר פרץ, החל במגעים לאיחוד בין ש"ס למפלגת "אהבת ישראל" המזוהה עם זקן המקובלים הרב יצחק כדורי. "המפלגות החרדיות - ספרדיות", אמר פרץ, "חייבות לאחד את השורות ולצאת יחד למלחמה נגד המפלגות האנטי דתיות".

אתמול הציגה "אהבת ישראל", את מצעה. המפלגה, בראשותו של יוסי כדורי, נכדו של המקובל הרב יצחק כדורי, תתחרה בש"ס בבחירות הקרובות. לצידו של כדורי יובילו את המפלגה ח"כ אריה גמליאל, שפרש מש"ס וואיש העסקים משה בדש. במסיבת העיתונאים אמר גמליאל: "אנחנו רוצים להמשיך את המהפכה הרוחנית שהחל אריה דרעי כשנכנס לכנסת. כשניבחר לכנסת ניתן לדרעי את המפתחות ונאמר לו: 'אתה המנהיג שלנו'". גורמים בש"ס טוענים שהקמת המפלגה נעשתה מאחורי גבו של הרב כדורי. יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר שאנשיו של יוסי כדורי מנעו מעובדיה יוסף לקבוע פגישה עם הרב כדורי, כדי שלא יגלה שמוקמת מפלגה חדשה בשמו. אולם יוסי כדורי השיב שלא היו דברים מעולם.

יצוין כי לקראת הקמתה של המפלגה החדשה, פנו אנשי הרב כדורי לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה להפסיק את השימוש שנעשה לטענתם, בשמו ובתמונתו של הרב במהלך הקמפיין של ש"ס.
 

ניסיון למנוע את פרישת חברי ש"ס

התמרמרות בקרב חברי המפלגה. סוויסה וחברים (רויטרס)
 התמרמרות בקרב חברי המפלגה. סוויסה וחברים (רויטרס)   
מנהיגה הרוחני של ש``ס, הרב העובדיה יוסף, ניסה למנוע את פרישתם של חברי כנסת מש``ס למפלגת "אהבת ישראל". הרב עובדיה שוחח עם כמה מחברי הכנסת, המכונים בש``ס ה``סוררים``, וזימן אותם לפגישות עימו. ברשימת ה"סוררים": השר אליהו סוויסה, יצחק סבן, רחמים מלול, יצחק גאגילה ועופר חוגי.

שר הדתות, אשר אוחנה, הודיע למקורביו על כוונתו לנטוש את הזירה הפוליטית. הסיבה לפרישה הוא חששו שמא לא יקבל תיק בממשלה הקרובה, מאחר שמספר השרים של ש"ס צפוי לרדת. אוחנה אמר שאין לו כל כוונה לפעול כפרלמנטר.עם זאת, אמר שיעזור ככל יכולתו למען הצלחתה של ש"ס בבחירות.

בתוך כך, ציפי ישי, אשתו של ראש ש``ס אלי ישי, מונתה השבוע לתפקיד יושבת ראש מטה הנשים של התנועה לבחירות הקרובות. מנויה של ישי בא בעקבות דרשתו של הרב עובדיה יוסף בה קרא לציבור הנשים להשתתף באופן פעיל בבחירות הקרובות.
 

כתב התחייבות סודי לציית לרב עובדיה

 
השבוע נחשף מסמך סודי ביותר של מפלגת ש"ס לפיו מתחייבים החותמים עליו לציית לכל הוראותיו של הרב עובדיה יוסף ולמועצת החכמים של ש"ס, אחרת יפוטרו. על המסמך חותם כל חבר כנסת מש"ס עם כניסתו לתפקיד, בנוכחותו של הרב. המסמך מתוייק בכספת של מזכיר מועצת החכמים, רפאל פנחסי.

במסמך ההתחייבות נאמר בין היתר: "אני הח"מ מתחייב בזה שאם אבחר בעזרת השם יתברך לחבר כנסת, אמלא אחר כל הוראותיו של שר התורה, פוסק הדור, מרן גאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, הראשון לציון ונשיא מועצת חכמי התורה. אם לא אתנהג כפי האמור לעיל הריני מצהיר בזה בהן צדק מעכשיו כי אתפטר מייד מן הכנסת, ואם לא אעשה כן הרי כל המשך כהונתי בכנסת היא גניבת דעת וביזיון תלמידי חכמים, ועובר על מה שאנמר: "שארית ישראל לא יעשו עוולה ולא דיברו כזב ולא ימצא בפיהם לשון תרמית'. אני מקבל עליי התחייבות זאת בקבלה חמורה ובלב שלם ובנפש חפצה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by