בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלזיה: ה-FBI חוקר חשוד בקשר לפיגועי ה-11 בספטמבר 
 
 היה בקשר עם שניים מחוטפי המטוסים. יאזיד סופעאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סוכני הבולשת האמריקנים הגיעו היום למחנה מעצר מקומי לחקור את יאזיד סופעאת; הוא חשוד כי סיפק מגורים לשניים מחוטפי המטוסים וסייע לחשוד נוסף להכנס לארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנים של האף.בי.אי הגיעו היום (שני) למחנה מעצר במלזיה כדי לחקור אדם החשוד כי סייע לאנשי אל קאעידה שביצעו את התקפות הטרור של ה-11 בספטמבר בארה"ב.

יאזיד סופעאת, איש עסקים מלזי בן 38, קצין בכיר לשעבר בצבא, מואשם כי סיפק מגורים בקואלה לומפור לשניים מחוטפי המטוסים, חאליד אל מידהאר ונוואף אל חזמי. השניים היו בין חוטפי המטוס שפגע בפנטגון.

יאזיד, בעל תואר בביוכימיה מאוניברסיטה בארה"ב, היה גם איש הקשר המקומי של זכריאס מוסאווי, שעומד לדין בארה"ב על קשירת קשר לביצוע ההתקפות שבהן מואשם ארגון אל קאעידה. על פי החשד, יאזיד סיפק למוסאווי מסמכים ואישור עבודה שסייעו לו לקבל אשרת כניסה לארה"ב.

מוסאווי נעצר באוגוסט שנה שעברה בשל הפרת חוקי ההגירה. הוא מכחיש מעורבות בפיגועים אך מודה כי הוא חבר באל קאעידה. יאזיד עורר את חשד המשטרה לראשונה בינואר 2000 כשנפגש עם אל מידהאר ואל חזמי.
 
 
על פי החשד הוא נפגש גם עם מוסאווי בספטמבר ובאוקטובר אותה שנה. המידע נמסר אז גם לסוכנויות הביון של ארה"ב.

יאזיד נתפס בדצמבר שנה שעברה כשחזר מאפגניסטן למלזיה דרך תאילנד. הוא מוחזק במחנה מעצר תחת פיקוח של רשויות ביטחון הפנים, שמאפשרות מעצר ללא משפט, והוא מכחיש שביצע פשע כלשהו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by