בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצנע: פואד יהיה מספר 2 שלי 
 
 משלבים ידיים. מצנע, פואד ורמון לאחר היוודע התוצאות אמש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בנאום מפוייס קרא היו"ר החדש של מפלגת העבודה לאחדות ואמר כי "ביחד אפשר להוביל לניצחון מול הליכוד"; בן אליעזר אמר בנאום מוקדם יותר כי ישמור על המחנה שלו וכי לא יתן לעבודה להפוך למפלגה "אליטיסטית"; רמון: עכשיו מתחיל המאבק האמיתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מצנע. אמש במטהו עם היוודע התוצאות (רויטרס)
 מצנע. אמש במטהו עם היוודע התוצאות (רויטרס)   
בתום ספירת הקולות בבחירות לראשות מפלגת העבודה, מתברר כי עמרם מצנע זכה בכ-54 אחוזים מקולות הבוחרים. בנימין בן אליעזר השיג 38 אחוז וחיים רמון 7 אחוז. מצנע הציע כבר אמש לבן אליעזר להיות מספר 2 שלו במפלגה.

מצנע פנה אישית גם לשמעון פרס ואמר לו "דרכך-דרכי. אתה שחרשת את התלמים הראשונים עם יצחק רבין ז"ל בנכונות לפשרה היסטורית - את דרכך אנחנו נמשיך". יו"ר המפלגה החדש הוסיף כי "אנחנו רוצים לראות אותך איתנו בהנהגת מפלגת העבודה".

סמוך לשעה 23:00 הגיע מצנע אל מטה הפעילים שלו בחיפה והגיב לתוצאות המדגמים: "העבודה יוצאת לדרך חדשה. לא יהיו הצנחות ושיריונים ברשימה לכנסת. כל מי שרוצה מקום יצטרך להתמודד", אמר מצנע, תוך שהוא מביע תקווה לשיתוף פעולה עם יריבו, בנימין בן אליעזר. לתומכי בן אליעזר אמר מצנע כי הוא מקווה שהם יפעלו באותה נאמנות ומסירות גם בשביל מפלגת העבודה, כדי שזו תצא מאוחדת לקראת הבחירות הכלליות.

עם היוודע התוצאות החלקיות קרא ח"כ בנימין בן אליעזר בנאום שנשא בבית מפלגת העבודה בת"א, לתומכיו לקבל את ההכרעה בכבוד והוסיף כי "ממחר כולנו מתגייסים לניצחון בבחירות. בן אליעזר הוסיף כי לא ייתן להפוך את העבודה ל"מפלגה של אליטיסטים, אלא מפלגה שפותחת את שעריה לכל עם ישראל".

במחנהו של בן אליעזר נשמעו קולות שטוענים כי המועמד שלהם לא נבחר משום שאינו אשכנזי. "הוציאו עליו חוזה", נאמר בקרבתו. מתן וילנאי, מבכירי מחנה מצנע דחה היום את ההאשמה הזו באומרו "אין בסיס לטענה הזו, בשום פנים ואופן". וילנאי הוסיף כי חשש מאפשרות כזו ולכן "יש מקומות שאני בדקתי את הנתונים ואני אישית הופתעתי".

בסיום נאומו בירך בן אליעזר מצנע על ניצחונו: "הבוחר פסק, ואנחנו מפלגה שמחויבת לחוקיה - ואם זו התוצאה, כל אשר עליי לעשות זה לכבד זאת ולתת יד כדי לסייע בידך לנצח בבחירות הבאות".

המועמד השלישי, חיים רמון, אמר בתגובה לנצחונו של מצנע כי ``הניצחון הוא באמת מרשים אבל המאבק האמיתי הוא מול הליכוד ואנחנו צריכים ללכת כמפלגה מלוכדת``. רמון הוסיף כי הוא מקווה שמצנע יצליח להביא לאיחוד מחודש של העבודה וקרא לו ולבן אליעזר לשלב ידיים, כדבריו. רמון הוסיף עוד כי הוא מתנגד באופן עקרוני לשיריון תפקידים, כי הוא יתמודד על מקומו ברשימת העבודה לכנסת וכי כל החלטה ביחס לבן אליעזר תהיה מקובל עליו ויתמוך בה ללא סייג.
 

היום של המועמדים: אופטימיות, חיוכים ומתח

 
שלושת המועמדים העבירו את היום במסעות בין הקלפיות ובניסיונות אחרונים לגייס עוד ועוד קולות. עמרם מצנע החל את היום בירושלים, המשיך בסיור באזור המרכז, ולבסוף הגיע לעיר מגוריו, חיפה. מצנע הצביע והלך אל ביתו, כדי לחכות לתוצאות האמת.

בנימין בן אליעזר התחיל וסיים את היום בעיר מגוריו, ראשון לציון. אחה"צ נשמעו אנשיו של בן אליעזר אופטימיים, אחת הפעילות במטה אף אמרה ל'חדשות נענע' כי "התחושה היא על סף נצחון". במטהו של מצנע, יש לזכור, התמונה נראית אחרת לגמרי.

בצהריים פנה בן אליעזר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לאפשר ל- 4,500 המתפקדים הכפולים של מפלגות הליכוד והעבודה להצביע בפריימריס של העבודה. הנימוק הוא שלמתפקדים הכפולים של מרצ איפשרו במפלגה להצביע. נראה כי בן אליעזר מאמין שהדבר עשוי להביא לשינוי במגמה המסתמנת כניצחון סוחף לטובתו של מצנע.

לעומתו קרא חיים רמון למצביעי העבודה שלא לעסוק בחישובים, "אלא להצביע בדיוק למי שהם חושבים שהוא המועמד הטוב ביותר להתמודד עם הליכוד. אם המצביעים ינהגו כך, התוצאות עוד יפתיעו את כולם", אמר רמון שינסה להגיע לעשרים האחוזים ולהימנע, מהעבר השני, מתבוסה כואבת של הצבעה חד-ספרתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by