בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פינוי חוות מעון: נסיונות אחרונים לפשרה 
 
 
חדשות נענע

לפני שיבצעו כוחות צה"ל את הפינוי מנסים במועצת יש"ע למנוע אותו ולהשיג פשרה; ברק חזר מצרפת וקיבל מכתב משלושה שרים, המבקשים ממנו לדחות את הפינוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת צבי הנדל מהאיחוד הלאומי ואורי אריאל מראשי מועצת יש``ע מנסים להשיג פשרה, שתדחה את הפינוי של חוות מעון על ידי כוחות צה``ל.

גלי צה``ל דווחו כי בעקבות פניית השניים העבירו השרים אלי ישי, נתן שרנסקי ויצחק לוי מכתב לראש הממשלה, ובו הם מבקשים לדחות את הפינוי בעשרה ימים.

``לאחר בדיקה עם רבנים ראשי מועצת יש``ע ואישי ציבור, נראה לנו שיש סיכוי להביא לסיכום, ולצורך כך נראה לנו חיוני לדחות את הפינוי``, כותבים השרים הערב (שלישי) לברק.
השרים הביעו הערכה על נכונותו של ראש הממשלה לדחות את הפינוי עד היום, ומקווים שיביע את את הסכמתו לתת אפשרות להגיע להבנה ולמנוע מחלוקת.
 

ראש הממשלה חזר מצרפת

ברק חזר היום (שלישי) מפאריז, כשעל סדר יומו פינוי המאחז הבלתי חוקי, והשאלה הגדולה בעיני ברק היא לא: האם המאחז יפונה, אלא מתי הוא יפונה.

בלשכתו של ברק אומרים שהוא עדיין לא הגיב על ההצעה, ושמע עליה רק לאחר נחיתתו לפני מספר שעות.
צה``ל ערוך לביצוע הפינוי, ובחווה שבדרום הר חברון מכונסים מאות אנשים מוכנים להתנגד ``התנגדות פסיבית`` לפינוי , לטענתם הם לא מתכוונים לפעול באלימות.
אם ראש הממשלה לא יקבל את בקשת הדחייה הפינוי צפוי להתבצע מחר בבוקר, ככל הנראה. מלשכת ברק נמסר לגל``צ כי חוות מעון יכולה להפוך לשטח צבאי סגור כדי למנוע סיקור תקשורתי של הפינוי.
 
 

חוות מעון - רקע

חוות מעון הוא אחד מ- 12 המאחזים הלא חוקיים בשטחים, שעל פינויים הוחלט בסיכום בין ראש הממשלה וראשי מועצת יש"ע. עשרה מאחזים כבר פונו ללא התנגדות או עם התנגדות מועטה מצד המתנחלים, ולא היה צורך בהפעלת כוח לפנותם.

בסוף השבוע נתן ראש הממשלה ברק ארכה של יומיים-שלושה לפנות את כל המאחזים, ואיים כי אם לא יתפנו מרצון יפונו על ידי הצבא. למרות האולטימטום, אומרים מתיישבי חוות מעון ואנשי תנועת דור ההמשך שנמצאים איתם במאחז, כי לא יסכימו לפנות אדמה שיושבים עליה יהודים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by