בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אורח באפגניסטן: מתאגרף העבר מוחמד עלי 
 
 עדיין יש בך את הכוח. עלי בימים הטובים    
 
חדשות נענע

עלי, שמשמש כשליח שלום של האו"ם, הגיע לקאבול במטרה להגביר את המודעות לבעיות במדינה; קרזאי לאגדת האיגרוף: "הלוואי שיכולת להשאר כאן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתאגרף העל לשעבר, מוחמד עלי, הגיע היום (שני) לביקור בקאבול בירת אפגניסטן, בשליחות שנועדה להגביר את המודעות לבעיות איתן מתמודדת המדינה, כשנה אחרי נפילת שלטון הטאליבן.

עלי, שהפך לשליח שלום של האו"ם בשנת 1998, נפגש בקאבול עם הנשיא האפגני חמיד קרזאי ביום הראשון מבין 3 ימי ביקורו. "עדיין יש בך את הכוח, הלוואי שיכולת להשאר איתנו לעד", אמר לו קרזאי והוסיף "אפגניסטן היתה מאושרת לקבל אותך כאן, לשמור את אלוף המאה כאן".

עלי שזכה, באופן חסר תקדים, שלוש פעמים באליפות העולם למשקל כבד, נחלש מאוד בשנים האחרונות לאחר שאובחנה אצלו מחלת פרקינסון ב-1982. זהו ביקורו הראשון באפגניסטן, אך מתברר כי הוא פופולרי מאוד במדינה. "אני אמות בשביל לראות אותו. הלוואי ויכולתי. הוא המתאגרף הטוב ביותר", אמר אתלט מקומי בהתרגשות גדולה.
 
 
עלי אמור לבקר בבית ספר לבנות, במאפיה שמנוהלת על ידי נשים ובמועדון הספורט של קאבול. "מר עלי רצה לבוא לפה כדי להדגיש את הצורך בהמשך הסיוע הבינלאומי לאפגניסטן ולעם האפגני", אמר דובר של האו"ם. תורמים זרים הבטיחו סיוע בסך 4.5 מיליארד דולר אך לדברי ממשלת אפגניסטן, רק מעט מזה באמת הגיע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by