בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת ספרד שוקלת לפוצץ את המיכלית 
 
 מלחים ספרדיים מנקים את החופים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת במטרה למנוע את המשך דליפת 70 אלף טון הנפט שהיא מכילה; רוחות חזקות שמנשבות באזור טביעת המיכלית מקשות על הניסיונות לבלום את התפשטות כתם לכיוון החופים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בממשלת ספרד גילו היום (חמישי) הם הם שוקלים את האפשרות לפוצץ את מיכלית "פרסטיג'". זאת במטרה למנוע את דליפת 70 אלף טון הנפט שרובו עדיין לא דלף.

שר ההגנה הספרדי, פדריקו טרילו, מסר כי בממשלה שוקלים להשתמש במטוס F-18 להפציץ את המיכלית, כך ישרף כתם הנפט במקום או לחילופין היא תוטבע לחלוטין. אבל, הגורמים עדיין אינם משוכנעים שהדבר יביא לפתרון.

בספרד מפריע מזג האוויר לארגוני הסביבה להשתלט על כתם הנפט מהמיכלית. רוחות חזקות זמנשבות באזור מקשות על סילוק כתם הנםט והארגונים הירוקים חוששים כי דליפת הנפט ממנה תגרום לאסון סביבתי כבד.

מאז שנפגעה המיכלית פרסטיג' ביום רביעי שעבר ועד היום דלפו כ-3,000 טונות של דלק לים וגרמו ליצירת כתם שמן בעובי של כ-40 ס"מ שמתקדם לעבר החוף.

על סיפון המיכלית יש כ-70 אלף טונות של דלק, שעלולים לזרום כעת לים ולגרום נזק כבד לדגה הרבה שבאיזורים הסמוכים לחוף. הממשלה הספרדית הזהירה כי הדלק עלול לחדור ללשונות הים של חוף גליציה ובנוסף הביעו חשש מפגיעה קשה בתעשיית הדיג באיזור.

האיזור בו טבעה המיכלית נמצא בשליטה משותפת של ספרד ופורטוגל שחולקות באחריות למבצעים מיוחדים שמתבצעים בים. כל אחת מהמדינות מנעה עד כה מכוחות החילוץ לגרור את המיכלית לחופיהן, מחשש לפגיעה בדגה ובאתרי תיירות.

גורמי איכות סביבה חוששים מנזקים חמורים לדגה, לציפורי המים ולאוצרות הטבע באיזור הדליפה. אם כל מטען הדלק שעל המיכלית יזרום לים, יהיה כתם השמן שיווצר גדול כפליים מזה שנגרם באסון "אקסון ולדז", שאירע מול חופי אלסקה ב-1989.

פרסטיג' נקלעה לים סוער בשבוע שעבר וכתוצאה מכך נבקע גוף האניה ואלפי טונות של דלק נשפכו עד כה לים, מבעד פתח באורך של 35 מטרים בצדה של האניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by