בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הלילה: גשם של מטאורים 
 
 מטר של ליאונידים   
 
חדשות נענע

מטר הליאונידים צפוי להיות המחזה המרהיב ביותר שנראה בשלושת העשורים האחרונים; ניתן יהיה לצפות בו מישראל בשעות הבוקר המוקדמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גשם הכוכבים יראה היום בלילה (שני-שלישי) לאחר חצות ועד שעות הבוקר המוקדמות. השיא הראשון של המטח יראה מאיזור ישראל. הוא יהיה מורכב מחלקיקים השייכים לכוכב שביט טמפל-טאטל הסובב את השמש אחת ל-33 שנים.

התופעה נגרמת כאשר גרגר אבק חודר לאטמוספירה של כדור הארץ ובמהירות של כמה עשרות קילומטרים לשנייה. גרגר האבק מתנגש עם מולקולות של אוויר. מתחמם ונשרף. התוצאה גורמת לאוויר לפלוט אור. פליטת האור היא זאת הנראית לנו כמטאור.

אסטרונומים צופים כי גשם המטאורים אמור להיות המחזה המרהיב ביותר שנצפה מזה שנים. למרות שהירח נמצאו במלואו, השנה הגשם של הליאונידים יהיה ברור לעין. כמובן, בתנאי שעננים לא יכסו על המופע.

ביל קוק, חזאי מטאורים מנאס"א ממליץ: "נסו להתרחק מאורות העיר, ככל שהשמיים חשוכים יותר, כך תוכלו לראות טוב יותר את המטאורים".

רובין סקאגל, סגן נשיא אגודת חובבי האסטרונמים בריטניה אמר: "אם באמת תיהיה סופת מטאורים, זה יהיה שווה לכוון במיוחד את השעון המעורר, אבל יש צורך בסבלנות על מנת לזכות ולראות את המטאורים".

אז איך תראו את גשם המטאורים? חפשו מקום חשוך, רחוק מאורות העיר, התמקדו בחלקת שמיים נקייה מעננים, הרחיקו את עיניכם מהירח, וחכו. סיכוי טוב שתראו שניים עד שלושה מטאורים לדקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by