בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: נחשף ניסיון לפיגוע נגד מטרות ישראליות 
 
 התכוון לעשות פיגוע גם בקונסוליה בסידני. בית האופרה בעיר    
 
חדשות נענע

משטרת פרת' עצרה בסוף אוקטובר את ג'ק רוץ', בריטי שהתאסלם והתאמן עם חברי אל קאעידה באפגניסטן; תיכנן לפוצץ את שגרירות ישראל בקנברה ואת הקונסוליה בסידני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באוסטרליה נחשף לאחרונה ניסיון לבצע פיגועים בשגרירות ישראל בקנברה הבירה ובקונסוליה בסידני, שנסגרה לאחרונה. בסוף אוקטובר נעצר בפרת' שבמערב המדינה חשוד בשם ג'ק רוץ', שסיפר על כוונותיו לבצע, בסיוע חברים נוספים מפקיסטאן ומלזיה, פיגועים נגד מטרות ישראליות.

רוץ', בן 49, יליד בריטניה שהתאסלם והתחתן עם אינדונזית, נעצר במהלך חיפוש שערכה המשטרה בבתיהם של מוסלמים אינדונזים, בעקבות הפיגוע באי באלי. רוץ' התראיין לפני שנעצר לעיתון מקומי וסיפר כי שהה באפגניסטן לפני כשנתיים ולמד שם להשתמש בחומרי נפץ.

רוץ' עסק גם בגיוס אזרחים מערביים לארגון אל קאעידה ולדבריו, תכנן לפגוע גם במטרות אמריקניות. "רציתי לפגוע במי שפוגע במוסלמים בעולם, ובייחוד בפלסטינים", אמר רוץ'.

בראיון מספר עוד רוץ' כי נפגש לפני כמה שנים במלזיה עם בכיר בארגון אל קאעידה. הבכיר, ששמו המאבלי, גר סמוך לאיש הדת האינדונזי אבו באכר באשיר, שנחשב למנהיג הרוחני של ארגון ג'מעה אל איסלאמיה, שנחשד בביצוע הפיגוע בבאלי באוקטובר.

בהמשך נשלח החשוד לאפגניסטן לאימונים ושם נפגש, לטענתו, עם אוסאמה בן לאדן. רוץ' מואשם באוסטרליה בקשירת קשר לסיכון חייו של אדם שנהנה מהגנה בינלאומית ובקשירת קשר להרוס את רכושו של אדם כזה. עורך דינו אמר כי רוץ' יטען שאינו אשם.
 
 
משגרירות ישראל באוסטרליה נמסר כי דווח להם על מעצרו של רוץ' אך לא נמסר מה היו יעדיו המשוערים. השגריר גבי לוי אמר היום כי הפיגוע תוכנן עוד לפני מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר 2001.

בתוך כך הודיע היום בכיר בממשלת אוסטרליה, כי השלטונות קיבלו מידע מודיעיני על כוונה של ארגון אל קאעידה לבצע התקפת טרור במדינה. שר המשפטים, כריס אליסון, ציין כי האיום הוא כללי ומתייחס לחודשים הקרובים ופנה לאזרחי אוסטרליה בקריאה לגלות עירנות וזהירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by