בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הודו: לפחות 14 הרוגים בהתפוצצות אוטובוס 
 
 מפעל שנפגע בפיצוץ קודם שביצעו המורדים. 6000 הרוגים ב-20 שנה   
 
חדשות נענע

מורדים מאואיסטים הטמינו מוקש מתחת לאוטובוס נוסעים; לאחר הפיצוץ פתחו באש לעבר האוטובוס כי חשבו שהוא מסיע שוטרים; בין הניצולים יש פצועים רבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות 14 בני אדם נהרגו היום (שלישי) בפיצוץ אוטובוס נוסעים במדינת אנדרה פראדש בדרום הודו. המשטרה אומרת כי את הפיצוץ ביצעו לוחמי גרילה שמאלנים שהטמינו מוקש מתחת לאוטובוס. 40 נוסעים היו על האוטובוס ורבים מהניצולים נפצעו באורח קשה.

המשטרה מאשימה את ארגון הגרילה המאואיסטי "קבוצת המלחמה של העם הנקסליטי" שמנהל מאבק דמים בחמש מדינות בהודו. סוכנות ידיעות מקומית טוענת כי המורדים הפעילו את המוקש באמצעות שלט רחוק. אחרי שהאוטובוס נפגע ונהרס, פתחו המורדים באש לעברו, כי חשבו שמדובר ברכב של המשטרה, אך שום שוטר לא היה על האוטובוס.

צופים כי מניין ההרוגים עוד יעלה מאחר שההתקפה בוצעה באיזור שאין בו מתקנים רפואיים. יותר מ-6000 בני אדם נהרגו מאז החל הארגון הנקסליטי את מאבקו במשטרה, בבכירי הממשל ובבעלי הקרקעות לפני יותר מ-20 שנה.

הפיגוע הנוכחי בא אחרי שהמשטרה הרגה 5 מורדים, בהם גם שתי נשים, באותו איזור ביום ראשון. הפיצוץ אירע סמוך ליער בו מתתחבאים המורדים בחסות תושבי הכפרים הסמוכים, אולם בכיר במשטרה מעריך כי הפיגוע יפנה את דעת הקהל הציבורית נגד המורדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by