בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בליקס: עיראק לא מספקת את הסחורה 
 
 הושגה התקדמות. פקחי הנשק של האו``ם לאחר הנחיתה בבגדאד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש צוות פקחי האו"ם וסגנו עזבו היום את בגדד; עיראק הבטיחה כי תעמוד בתאריך הסופי, 8 בדצמבר; אתמול נועדו בליקס ומוחמד אל בראדי עם הגנרל אמיר אל סאעדי ועם בכירי ממשל נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש צוות פקחי האו"ם, הנס בליקס וסגנו, מוחמד אל-ברדי, עזבו הבוקר (רביעי) את עיראק, כשהם מותירים מאחוריהם את מרבית הפקחים שהגיעו יחד עמם בתחילת השבוע. צוות נוסף של פקחים צפוי להגיע לבגדד ביום שני הקרוב.

לפני עזיבתו אמר בליקס כי עד כה לא סיפקה עיראק מסמכים המוכיחים כי אין ברשותה נשק להשמדה המונית.

אתמול הבטיחו בעיראק כי יעמדו בתאריך הסופי ה-8 בדצמבר, וידווחו עד אז אם ברשותה נשק להשמדה המונית. עמידה בלוח הזמנים היה אחד מהתנאים החשובים של מועצת הביטחון לאישור חזרת פקחי האו"ם לעבודתם בעיראק.

ראשי צוות הפיקוח של האו"ם, הנס בליקס ומוחמד אל בראדי, נפגשו עם בכירי הממשל בבגדאד ועם יועצו של סדאם חוסיין, הגנרל אמיר אל סאעדי, לאחר הפגישות אמר בליקס כי הושגה התקדמות.

בסיום יום העבודה הראשון של משלחת הפקחים בעיראק, אמר בליקס כי אנשיו התקדמו בהיערכות לקראת משימת הפיקוח, שתחל ב-27 בחודש. "המצב מתוח כרגע, אך ישנה הזדמנות חדשה ואנחנו כאן לספק פיקוח אמין", אמר בליקס.

הפגישות וצעדי ההתארגנות בעיראק מתקיימים על רקע המתיחות הגוברת בין עיראק למערב, סביב הפצצות מטוסי ארה"ב ובריטניה אתרים צבאיים באיזורים האסורים לטיסה, בתגובה לירי נ.מ שמכוון לעברם.

אמש התבטא שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, ואמר כי ארה"ב לא תיתן לעיראק להמשיך לירות לעבר מטוסיה המסיירים בעיראק: "גם אם האו"ם אינו סבור שהירי מצד עיראק הוא סיבה מוצדקת למלחמה", אמר ראמספלד, "לא נאפשר לעיראק להמשיך בירי בלי להענישה על כך".

ראמספלד התייחס אל דבריו של מזכיר האו``ם קופי אנאן, שאמר כי עיראק איננה מפירה את החלטת מועצת הביטחון כאשר היא יורה אל מטוסים בריטיים ואמריקניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by