בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעודות ממרד בר כוכבא התגלו בעין גדי 
 
 ממצאים נדירים מאוד. מערות קומראן    
 
חדשות נענע

במקום נמצאו שתי תעודות כתובות על גבי פפירוס ומטבעות עם שמו של שמעון בר כוכבא; פיענוח הממצאים ישפוך אור נוסף על מרד בר כוכבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממצאים נדירים ביותר מתקופת מרד בר כוכבא התגלו במערה בשמורת הטבע עין גדי. במקום נמצאו שתי תעודות כתובות על גבי פפירוס, אחד עשר מטבעות נדירים מימי מרד בר כוכבא, תריסר חיצי עץ, אריגים ופריטים נוספים. המערה התגלתה במהלך סקר מערות מקיף שעורכות רשות הטבע והגנים ורשות העתיקות.

כל הפריטים נחשפו בשבוע שעבר במערה במישורת עין גדי. ההגעה למערה חייבה שימוש מורכב בציוד גלישה ובטיפוס צוקים. התעודות הועברו למעבדות מוזיאון ישראל והן נמצאות כעת בשלבי בדיקה.

הארכיאולוגים מעריכים כי מדובר באחת מהמערות שבהן הסתתרו פליטים לאחר דיכוי מרד בר כוכבא, בשנת 135 לספירה. יתכן שפיענוחן ישפוך אור נוסף על מרד בר כוכבא, שהמידע ההסטורי עליו מעורפל. על חלק מן המטבעות ניתן להבחין בכתובת בעיברית המציינת את שמו של שמעון בר כוכבא, מנהיג המרד.

יצויין כי לאחר שהתגלו המגילות הגנוזות במדבר יהודה, לפני כחמישים שנה, קבעו החוקרים כי אין עוד ממצאים כאלה באזור ומאז לא התגלו מסמכים נוספים.

ד"ר צביקה צוק, ארכיאולוג רשות הטבע והגנים, מסר כי תגלית זו מוסיפה נדבך היסטורי חשוב לתולדות היישוב היהודי בעין גדי, שהתקיים במשך 1300 שנים (המאה השביעית לפני הספירה עד המאה השישית לספירה).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by