בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סופר ועיתונאי ישראלי נכלא בקובה באשמת ריגול 
 
 חיבר ספר ומדריך לתיירים. פרסומת לנופש בקובה    
 
חדשות נענע

ירון אביטוב הוחזק בכלא הקובני לאחר שהואשם כי תיכנן להקים רשת ריגול ישראלית; למרות מצבו הפיזי הקשה סבל מהתעללות אכזרית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סופר ועיתונאי ישראלי בשם ירון אביטוב נעצר בקובה בחשד שתכנן להקים רשת ריגול ישראלית במדינה הקומוניסטית. ביום שישי האחרון שוחרר אביטוב מהכלא בהוואנה, שם היה עצור חמישה ימים וביום שני נחת בארץ.

בראיון ל"מעריב" סיפר אביטוב "הייתי כלוא בתא קטנטן ומצחין עם עוד ארבעה אסירים וישנתי על מזרן מעופש וטחוב, כשהשירותים בתוך התא עולים על גדותיהם וגורמים לי להקיא". אביטוב סיפר כי סבל עוד קודם למעצרו משיתוק חלקי בידיים וברגליים, בעקבות וירוס שתקף אותו, ונאלץ להתחנן לסוהריו כדי לקבל תרופות.

רופאת הכלא טענה שחייבים לשחרר אותו, אך הוא הוחזק בכלא ולאחר שנפל, כתוצאה ממצבו הגופני הקשה, המשיכו להחזיק אותו בתנאים קשים. "הם חקרו אותי במשך שעות ארוכות וטענו שאני סוכן של המוסד שנשלח לקובה על מנת לשרטט מפות למטרות תקיפה", סיפר.

בחמש השנים האחרונות חילק אביטוב את זמנו בין ישראל וקובה, בה עוסקים שני הספרים האחרונים שכתב - מדריך תיור ו"הלילה של סנטיאגו". בשהותו בקובה נהג לעיתים ללוות קבוצות של תיירים מישראל. לדבריו, השלטונות האשימו אותו שגם התיירים שהוא מלווה הגיעו לקובה למטרות ריגול.

אביטוב כבר נעצר בעבר בקובה ושוחרר. מסמכיו הוחרמו והוא נדרש להתייצב במשטרת ההגירה, ולאחר שבוע הוחזרו לו המסמכים אך נאסר עליו לעסוק בתיירות. בהמשך חלה ורופאיו אסרו עליו לטוס ואף המליצו לשלטונות ההגירה להאריך את אשרת השהייה שלו, עד שיחלים.

ב- 10 בנובמבר פג תוקפה של אשרת השהייה שלו והוא נעצר בידי שירות הביטחון הקובני. הוא נלקח לכלא וספג אכזריות קשה מצד השלטונות הקובניים. "הם ראו את מצבי הבריאותי הקשה, אך רצו להפוך אותי לנכה", מספר אביטוב ומוסיף, "זו פשוט עלילה שפלה נגד ישראל והתיירות הישראלית. הם לא רוצים תיירים ישראלים ומאז האינתפאדה רואים בישראל אויב".
 

אביטוב מזהיר תיירים מפני הסכנות שאורבות להם בקובה

 
אביטוב נעצר והוחזק בכלא ללא משפט ואף לא הובא בפני שופט. לדבריו, נאמר לו כי דבר המעצר נמסר לשגרירות קנדה, שמייצגת את האינטרסים של ישראל בקובה. זה כמובן היה שקר, אך המקרה שלו אינו מקרה בודד. אביטוב מספר כי תיירים רבים כלואים בקובה תקופות ארוכות ללא משפט ומבלי שעברו על חוק כלשהו.

אביטוב אינו מתכוון לשוב לקובה והוא מזהיר תיירים מפני הסכנות שאורבות להם שם. הוא מספר שגם ביום שחרורו מהכלא, מתחו אותו הסוהרים עד הרגע האחרון, לא סיפרו לו מה קורה ולא איפשרו לו להתארגן ולארוז את חפציו. הם גם סירבו לבקשתו להעביר 200 דולר לתייר אחר, שנמצא כבר 9 חודשים בכלא בגלל שחסר לו סכום הכסף הדרוש לקניית כרטיס טיסה לארצו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by