בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיזבאללה ירה כמה פעמים לעבר מטוסי צה"ל בגבול הצפון 
 
 הזרוע הביצועית של סוריה. נסארללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במהלך הצהריים נורו טילי נ.מ לעבר מטוסים שחגו בגזרות המזרחית והמערבית; רסיסים נפלו בעיירה שלומי אך איש לא נפגע; מופז הזהיר מהסלמה בצפון במקביל למתקפה בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיזבאללה ירה היום (רביעי) במספר הזדמנויות טילי נ.מ לעבר מטוסי צה"ל שחגו בגזרות המזרחית והמערבית בגבול לבנון. דווח כי בעיירה שלומי שבגליל המערבי נפלו רסיסים אך איש לא נפגע ולא נגרם נזק לרכוש.

שר-הביטחון, שאול מופז, אמר אתמול כי קיימת סבירות גבוהה שחיזבאללה ינצל את המתקפה האמריקנית המתוכננת בעיראק לחימום גזרת הצפון.

בסיור ראשון בגזרת גבול הצפון מאז נכנס לתפקידו אמר מופז כי צה"ל נערך לאפשרות כזאת ומתכונן אליה: "המשימה שלנו פה היא לשמור על השקט בצפון ויחד עם זה לשלוח את המסרים הנכונים בדרך הנכונה לצד השני, לא להגרר לחזית שניה ולהיות מוכנים לכל התפתחות. אני חושב שכל המרכיבים האלה נעשים באיזונים הנכונים בעת הזאת".

מופז התייחס גם לסוגיית שאיבת מי הווזאני, ואמר שהיא מטופלת בערוצים מדיניים וכי זוהי הדרך הנכונה לטפל בה, "אם יהיה צורך לפעול בדרך אחרת נשקול זאת", דברי שר הביטחון.

בפיקוד הצפון מתחזקת בימים האחרונים ההערכה, כי ארגון חיזבאללה עשוי לתקוף את ישראל במקרה שארצות הברית תתקוף את עיראק. "נסיוננו בשנתיים האחרונות מראה, כי כאשר נוצרת 'סביבה דינמית', כמו בראשית הלחימה בשטחים או בתחילת מבצע 'חומת מגן', החיזבאללה פעל", אמר גורם צבאי בכיר.

זאת ועוד, נשיא סוריה, בשאר אסד, רואה בחיזבאללה את 'הזרוע הביצועית' המרוחקת ממנו. הוא יכול להפעיל את הארגון, מבלי לשאת בתוצאות הקשות ולשלם את המחירים הקשים שבלחימה ישירה וקונבנציונאלית מול ישראל.
 

אלף לוחמים סדירים ואלפי חיילי מילואים

 
לחיזבאללה יש כיום בלבנון כאלף לוחמים סדירים וכמה אלפי לוחמי "מילואים", שעשויים להצטרף ללחימה בישראל. עם זאת, ההערכה בצה"ל היא כי העמידה הנחושה של צה"ל ושל הציבור הישראלי בשנתיים של לחימה מהווים נדבך חשוב בהרתעה הישראלית מול חיזבאללה.

"הריטואל של עידוד הפלסטינים ממשיך. חיזבאללה מוכן להילחם עד אחרון הפלסטינים", אומר הקצין הבכיר. "מאידך, אחרי שנתיים, הם מסתכלים על יכולת העמידה שלנו ומבחינה זו הם מאוזנים. כאשר תיווצר ההזדמנות - הארגון הלבנוני ייכנס למשחק, אבל ינסה לצאת ממנו לפני שיחולו שינויים משמעותיים. הוא לא רוצה 'להדליק' את הגיזרה".

מאז נסיגת צה"ל מלבנון עבר חיזבאללה תהליך מסודר של התעצמות. חיזבאללה מאחסן את הרקטות ארוכות הטווח במחסנים מיוחדים, ועובר שינויים אירגוניים בתחום הפיקוד והשליטה, הארגון וכוח האדם.

בפרשת שאיבת מי הווזאני אין לחיזבאללה חלק בפעילות השאיבה, אולם הארגון "לקח חסות" על הפרוייקט, כדי להגביר את השפעתו בלבנון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by