בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב לישראל: ספקו מידע נגד הג'יהאד 
 
 האף.בי.איי פנה בבקשה לשיתוף פעולה   
 
חדשות נענע

משלחת של האף.בי.איי ביקרה השבוע בישראל; ביקשו מידע שיאפשר להם להפליל ערבים תושבי ארה"ב; סוריה דחתה בקשת ארה"ב לסגור משרדי הג'יהאד האיסלאמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת אף.בי.איי שביקרה בארץ ביקשה מגורמי הביטחון בארץ מידע, שיאפשר להם להפליל ערבים תושבי ארה"ב בסיוע לטרור הפלסטיני. האמריקאים סבורים כי אגודות צדקה איסלאמיות, שפעלו בדרום ארה"ב, שימשו למעשה "צינורות" להעברת כסף לפעילי הג'יהאד האיסלאמי בשטחים, לצורך ביצוע פיגועי התאבדות. כך נמסר היום בעיתון "הארץ".

האף.בי.איי מקווה להגיש כמה כתבי אישום בפרשה בשבועות הקרובים, בין השאר בהסתמך על מידע מודיעיני שהעבירה ישראל. חברי המשלחת נועדו עם אנשי המשטרה, השב"כ ואגף המודיעין במטכ"ל. היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים במשטרת ישראל מלווה את החקירה האמריקאית.

בעבר שלח האף.בי.איי כמה פעמים חוקרים לישראל, עדי לעקוב אחר חקירת פיגועים שבהם נרצחו אזרחים אמריקאים. בהם הפיגועים במסעדת "סבארו" ובאוניברסיטה העברית. שני הפיגועים בוצעו על ידי ארגון החמאס.

 

סוריה דחתה את בקשת ארה"ב לסגור את משרדי הג'יהאד

סוריה דחתה השבוע בקשה של ארה"ב לסגור את משרדיה של תנועת הג'יהאד האיסלאמי בדמשק, בעקבות הפיגוע בחברון ביום שישי בו נהרגו 12 ישראלים. סוריה טוענת כי למשרד אין כל קשר לפיגוע בחברון.

זהו סיבוב נוסף במערכה בין ארה"ב לסוריה, סביב תמיכתה של דמשק בארגוני סירוב פלסטיניים כמו הג'יהאד והחמאס, שארה"ב מגדירה כארגוני טרור ואילו סוריה טוענת כי הם מנהלים מאבק לגיטימי בכיבוש הישראלי.

שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, מסר כי מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול העלה את הבקשה במכתב ששלח לו בסוף השבוע, לאחר ההתקפה בחברון. א-שרע ציין כי הפיגוע הוא תוצאה של הכיבוש הישראלי ולא עבודה של הג'יהאד בדמשק.

בהודעת ממשלת סוריה נאמר "ארה"ב אחראית לשפיכות הדמים הנוכחית כי היא תומכת בכיבוש הישראלי ומסייעת לישראל, בהתעלמותה מהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם שקוראת לסיום הכיבוש והורדת ההתנחלויות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by