בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
במפד"ל שריינו את המקום ה-5 ברשימה לאשה 
 
 תנועת האשה הדתית-לאומית איימה לרוץ בנפרד   
 
חדשות נענע

זאת, לאחר שחברות תנועת האשה הדתית-לאומית איימו לרוץ ברשימה נפרדת; איתם איים בהתפטרות אם לא תתקבל ההצעה; בסיעה מדגישים את ההבדל בין גישתם לגישת שאר מפלגות הימין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז המפד"ל החליט הערב (שלישי) לשריין את המקום החמישי ברשימה לכנסת לאשה, ובכך קיבל את עמדתו של יו"ר המפד"ל ושר התשתיות אפי איתם.

בישיבה שנערכה לדיון בסוגייה לא נדונו סוגיות של פמיניזם או מגדר, אלא נושאים פוליטיים. איתם העמיד את הנושא בתור מבחן לתמיכה בו, ואף איים אמש להתפטר, אם לא תתקבל ההצעה.

יוזם ההצעה, ח"כ זבולון אורלב, אמר בכינוס המרכז: "המפד"ל, בנוסף להיותה מפלגה מדינית, מדגישה בבחירת האשה את נושא הרווחה". הוא אף הדגיש את ההבדל בין המפד"ל לסיעות החרדיות ולשאר סיעות הימין ביחסן לנשים.

איתם אמר לאחר ההחלטה: "אצלנו האשה היא ראשונה בין שווים ואיננו רוצים לתת לנשים לכתת את רגליהן למפלגות אחרות. רצינו לחסוך מהן את החיבוטים וההתלבטויות הללו".

בבחירות הקודמות שוריין המקום השמיני ברשימת המפד"ל לאשה. השנה, הרעיון לשריין את המקום החמישי לאשה ילה על בעקבות איומן של חברות של "אמונה", תנועת האשה הדתית-לאומית, לרוץ ברשימה אחרת.

ההצעה הנגדית שהועלתה בישיבה, היתה של חבר המרכז שמואל גפן, שהציע להעניק לנשים את המקום השביעי בלבד. גפן אף דרש שההצבעה בנושא תהיה חשאית. אולם הצעתו נדחתה על ידי חברי המרכז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by