בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת מושיט למצנע יד לשלום של אמיצים 
 
 ``אשכנזי אליטיסט`` קיצוני בעמדותיו. מצנע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אמר שהוא מקווה להמשיך עמו את דרכו של רבין; ש"ס תציג את מצנע כ"אשכנזי אליטיסט"; נתניהו: קיצוניותו של מצנע תמנע ממשלת אחדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברשות הפלסטינית הגיבו היום (רביעי) בחיוב לבחירתו של עמרם מצנע לראשות מפלגת העבודה אמש.
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר כי מושיט למצנע יד לשלום של אמיצים, וכי בכוונתו להמשיך עמו את התהליך אותו החל ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין.

זיאד אבו זיאד, חבר הוועדה המחוקקת של הרשות הפלסטנית, אמר שהוא רואה במצנע דמות חשובה, אשר בכוחה להחזיר למפלגת העבודה את תפקידה כאלטרנטיבה לליכוד.

נציגים של החמאס ושל הג'יהד הסאלאמי הביעו הפתעה מהודעתו של ערפאת, ואמרו שהרשות הפלסטינית שוכחת את מדיניותה של מפלגת העבודה נגד הפלסטינים. מוחמד אל-הינדי, מראשי הג'יהד האסלאמי, אמר שאין הבדל בין מצנע לבין שאר המנהיגים הישראלים.
 

נתניהו: קיצוניותו של מצנע תמנע ממשלת אחדות

 
שר החוץ, בנימין נתניהו, אמר הבוקר כי אם יקים ממשלה לא יוכל לכלול בה את מפלגת העבודה, בשל העמדות הקיצוניות שמציג מצנע.

בש"ס טענו כי נצחונו של מצנע מוכיח שמפלגת העבודה ממשיכה להפלות את הציבור הספרדי. עם זאת מעריכים בש"ס שהנצחון יקל עליהם בקמפיין הבחירות הקרוב, שם יוצג מצנע כ"אשכנזי אליטיסט". אתמול קראו בש"ס לציבור הבוחרים הספרדי "לחזור הביתה" אל מה שמכנים שם "הבית הפוליטי והתרבותי היחידי שלהם". במפלגה מנהלים בימים אלה מגעים עם חסידות בעל"ז, השוקלת פרישה מיהדות-התורה.

אחד מתומכיו הגדולים של בנימין בן אליעזר, ח"כ ויצמן שירי, אמר לאחר פרסום התוצאות כי מפלגת העבודה ובכיריה לא נתנו לפואד הזדמנות. שירי האשים בעיקר את ח"כ לשעבר יוסי ביילין ואמר כי לאחר נצחונו של פואד בבחירות הקודמות הוא אמר כי "בן גוריון מתהפך בקברו". שירי אף אמר כי אם ייבחר ביילין כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, הוא יעזוב את המפלגה.

ח``כ שמעון פרס אמר, שעם תום הפריימריס התחיל חשבון לאומי על כוחה, מעמדה ותרומתה של מפלגת העבודה למען ישראל, ולהערכתו מצנע יהיה יו``ר ממדרגה ראשונה. לשאלה על חוסר ניסיונו של מצנע אמר פרס כי ניסיון ניתן לצבור, צריך רק לבחור את הדרך.
 

בימין אומרים כי העבודה מושכת שמאלה

יו"ר תנועת מר"צ, יוסי שריד אמר כי הוא מאחל למצנע הצלחה ומקווה שהאחרון יוכיח את "יכולתו המשקמת בקרוב".

יו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, אמר כי ניצחונו של מצנע משאיר במרכז הבמה הפוליטית חלל גדול, ושינוי תהיה זו שתמלא אותו. "העבודה איבדה הלילה את הציבור המרכזי במדינה שמוכן לוויתורים אבל לא לנסיגה חד צדדית, שתתפרש כפרס לטרור", דברי לפיד

גם במטהו של בנימין נתניהו הדגישו את נטיותיו השמאלניות של מצנע ואמרו כי "מהיום נשארו שלושה מועמדים לראשות הממשלה. שניים מהם - שרון ומצנע, מניפים את דגל המדינה הפלסטינית ואילו רק נתניהו מתנגד לה בתוקף ורואה בה איום חמור על מדינת ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by