בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-FBI חוקר הקשר בין סעודיה ל-11 בספטמבר 
 
 יצטרך למצוא קו הגנה חדש. זכריה מוסאווי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

פירסם הודעה כי החקירה נמשכת בכל הכיוונים וכי מטבעו של דבר יש לשמור על הסודיות; דובר שגרירות סעודיה: שלטונות סעודיה חוקרים מצידם את העניין באופן נמרץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבולשת הפדראלית בארצות הברית ממשיכה לחקור את הקשרים בין גורמים רישמיים בסעודיה לבין המחבלים שעשו את פיגועי ה-11 בספטמבר. ה-FBI פירסם היום (ראשון) הודעה בה כי נאמר כי החקירה נמשכת בכל הכיוונים וכי מטבעו של דבר יש לשמור על הסודיות.

אתמול אמר דובר של שגרירות סעודיה בוושינגטון כי ההאשמות בעניין העברת הכספים למחבלים על ידי רעייתו של השגריר, אינן נכונות. הוא אמר עם זה כי מתברר שהיו כספים שעברו דרך חשבונה של רעיית השגריר. לדבריו, מדובר בכספים של קרן צדקה שהועברו לאשה סעודית. הוא אישר כי מקצת הכסף הזה עבר לאנשים הקשורים לחוטפי המטוסים. הדובר הדגיש כי שלטונות סעודיה חוקרים מצידם את העניין באופן נמרץ.
 

לא נבדק באופן מספק הקשר בין סעודיה לטרור

 
ועדת הקונגרס האמריקני החוקרת את נסיבות פיגועי ה-11 בספטמבר, בודקת מידע לפיו שניים מחוטפי המטוסים קיבלו סיוע כספי מבכירים בממשלת סעודיה. הכספים, כך עולה, הועברו מממשלת סעודיה אל שני החוטפים על ידי אזרח סעודי שהתגורר בסן דייגו. האזרח הסעודי הוא עומאר אל-ביומי שככל הידוע עזב את ארה"ב עוד לפני ה-11 בספטמבר.

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי טיוטת הדו"ח של ועדת הקונגרס קובעת כי ה-FBI וה-CIA לא בדקו באופן מספק את הקשר בין סעודיה לפעילות טרוריטסים וכי סעודיה אינה משתפת פעולה בחקירת הפיגועים. הממצאים צפויים להתפרסם תוך מספר חודשים.

בתוך כך, ה"וושינגטון פוסט" דיווח השבוע כי חוקרי ה-FBI הצליחו למצוא קשר בין זכריה מוסאווי, לבין פיגועי ה- 11 בספטמבר. על פי הדיווח, אחד הנחקרים בפרשה סיפר כי מוסאווי נפגש באפגניסטן בחורף 2000 עם חאליד שייח מוחמד, בכיר בארגון אל קאעידה. מוחמד נחשב ל"קצין המבצעים" של אל קאעידה ועל פי ההערכות, הוא זה שתכנן את התקפות הטרור במשך כשנתיים. הגילוי האחרון עשוי לפגוע משמעותית בקו ההגנה של מוסאווי, לפיו הוא חבר בארגון אל קאעידה, אולם לא היה מעורב בפיגועים. בנוסף מקווים בארה"ב כי העדות תוכל להוביל, בסופו של דבר, אל מוחמד עצמו.

שלטונות ארה"ב מאמינים כי מוסאווי היה אמור להיות החוטף ה-20 במספר בפיגועים, אולם הוא נתקל בקשיים בקבלת אישור כניסה לארה"ב ולכן לא השתתף בחטיפות לבסוף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by