בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצנע: מהקיבוץ ועד שכונת התקווה 
 
 כ-9 שנים בראש עיריית חיפה. מצנע ותומך (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היו"ר החדש של מפלגת העבודה לחם בששת הימים וביום כיפור; שירת כאלוף פיקוד מרכז באינתיפאדה הראשונה; הביס את גוראל בבחירות הפנימיות בעבודה ב-93', והשאר היסטוריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מילא שורה של תפקידים בחיל השריון. מצנע בחאקי
 מילא שורה של תפקידים בחיל השריון. מצנע בחאקי    
עמרם מצנע נולד בקיבוץ דברת שבגליל התחתון בשנת 1945 וכשהיה בן 8 עבר עם הוריו לקריית חיים. כשהיה תלמיד בכיתה י' הצטרף לפנימיה הצבאית של בית הספר הריאלי בחיפה ו- 63' התגייס לחיל השריון.

במלחמת ששת הימים נהרג מפקד גדוד 79 בו שירת כקצין המבצעים, ומצנע לקח את הפיקוד על הכוח בקרב. על צעד זה קיבל את הצל"ש הראשון. במלחמת יום הכיפורים נפצע קשה בברכו וקיבל צל"ש נוסף. מצנע הוסיף להתקדם בחיל השיריון ומילא שורה של תפקידים ביניהם, מג"ד בחטיבה 7 ומח"ט ברמת הגולן.

ב-'77 יצא לשנת לימודים באוניברסיטת חיפה ולאחריה המשיך לשנת לימודים בצבא האמריקני. כשחזר מארה"ב מונה לסגן מפקד האוגדה הצפונית ומשם התקדם לתפקידו הבא כמפקד פו"ם.

במלחמת לבנון התפרסם כאשר לאחר הטבח בסברה ושתילה הודיע שהוא יוצא לחופשה עד ששר הביטחון דאז, אריאל שרון, יפוטר. מצנע חזר לקיבוץ עין גב אך הרמטכ"ל אז, רפאל איתן, הבהיר לו שאינו יכול לצאת לחופשה, והוא נאלץ לחזור צבא, לא לפני ששלח מכתב התנצלות.

ב- 1986 קיבל דרגת אלוף, וכיהן כעוזר ראש אג"מ, אלוף פיקוד מרכז וראש אגף התכנון. בתחילת 93' פרש מצה"ל. בתקופת תפקידו כאלוף פיקוד מרכז, חודשיים אחרי פרוץ האינתיפאדה הראשונה, אמר מצנע: "אני מאמין, שלנו כישראלים ויהודים יש מצפון רגיש. מה שקורה נוגד את דרך החשיבה וההתנהגות שלנו".

בשנת 93' הביס בבחירות הפנימיות של מפלגת העבודה את אריה גוראל, ראש העירייה הכמעט נצחי של חיפה ובבנובמבר אותה שנה נבחר לראשות העיר. בפברואר 98' התמודד שוב על ראשות עיריית חיפה מטעם העבודה וזכה ברוב גדול.
 
 
בתקופת ההתפרעויות של ערביי ישראל באוקטובר 2000 בלטה חיפה, שאוכלוסייתה מעורבת, בשקט ששרר בה תחת ניהולו של מצנע. פעילים ערבים בגליל אמרו בתקופת המירוץ על ראשות העבודה, כי השם מצנע יכול להחזיר בוחרים למפלגה.

מצנע מחזיק בתואר ראשון בגיאוגרפיה ובתואר שני במדעי המדינה. הוא נשוי לעליזה ואב לשלושה ילדים ומתגורר עם משפחתו בחיפה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by