בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: פירוק עיראק מנשקה לא יסיים הטרור העולמי  
 
 בוש ופוטין. נאט``ו תפעל נגד הטרור (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שיראק: אני מקווה שהפקחים יוכיחו שאין בעיראק נשק להשמדה המונית;
נאט"ו תומכת בהחלטת האו"ם לפרק עיראק מנשקה; בוש: האויב החדש הוא הטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש נואם בפני סטודנטים בפראג (רויטרס)
 בוש נואם בפני סטודנטים בפראג (רויטרס)   
שר החוץ של רוסיה, איגור איבנוב, מזהיר היום (שבת) כי פירוק עיראק מנשקה לא יביא לסיום הטרור הבנלאומי. "אסור שלקהילה הבינלאומית יהיה רושם מוטעה שבעיית הטרור העולמי תיפתר עם פירוק עיראק מנשקה", אמר איבנוב בכינוס שרי חוץ של רוסיה, סין וארבע מדינות קומוניסטיות לשעבר מאסיה.

הדברים באים בעקבות הסכמת חברי ברית נאט"ו לתמוך בתוכנית האו"ם לפירוקה של עיראק מנשק להשמדה המונית. משתתפי הוועידה בפראג יצאו בהודעה משותפת לפיה "בנות ברית נאט"ו תומכות במאמצי האו"ם במטרה להבטיח שעיראק תענה באופן מלא להחלטת האו"ם מספר 1441".

נשיא צרפת, ז'ק שיראק, קורא לעיראק לציית לפקחי הנשק של האו"ם שלדבריו, יסירו את הספק בנוגע לנשק ההמוני בעיראק. "אני מקווה שעבודת הפקחים תצביע על כך שלסדאם חוסיין אין נשק להשמדה המונית או לחילופין שעיראק השמידה את הנשק שהיה ברשותה", אמר שיראק והוסיף, "כך לא תהיה עילא למלחמה".

קודם לכן, החליטה נאט"ו, בצעד היסטורי, להרחיב את מספר החברות בברית אל מעבר לגבולות ברית המועצות לשעבר, במטרה לתת תשובה לאיומי הטרור העולמי. הברית המערבית אשר במשך שנים התעמתה עם ברית המועצות, מזמינה שבע מדינות קומוניסטיות לשעבר להיכנס מתחת למטריית הביטחון, כחלק מרפורמות להן קרא בוש. פחות מעשור עבר מאז רכשו המדינות את עצמאותן מהברית הסובייטית. לטביה, אסטוניה וליטא מצטרפות לבולגריה, רומניה, סלובקיה וסלובניה שכבר קיבלו הזמנה מנאט"ו להצטרף כחברות מן המנין. המדינות יפגשו לראשונה בפסגה שנערכת מעבר למסך הברזל.
 

בוש מזהיר את סדאם חוסיין

 
הנשיא בוש שב ומזהיר את שליט עיראק, סדאם חוסיין, כי אם תמשיך ארצו להכחיש שהיא מחזיקה בנשק להשמדה המונית, יעלה המסך על המערכה האחרונה של שלטונו בבגדד. הדברים כלולים בנאום שהכין הנשיא בוש לקראת דיוני ראשי נאטו בפראג. לדברי בוש, עיראק היא מדינה פורעת חוק המחזיקה בנשק להשמדה המונית, שיש לאלץ אותה לתת דין וחשבון על פעולותיה. גם אתמול (רביעי) שבו והפציצו מטוסים אמריקנים בעיראק.

אמש קרא בוש לחברות המשתתפות בועידת נאט"ו למקד מחדש את האסטרטגיה שלהם מהמלחמה הקרה למלחמה ב"איומים האמיתיים" ובטרור העולמי במיוחד. "האויב אינו רוסיה - האויב הוא הטרור העולמי המתנגד לחופש, יחדיו אנחנו יכולים להביס את האויב בשם החופש". בוש אמר את הדברים לאחר שיחות עם הנשיא צ'כיה, ואצלב האבל.

בוש פנה בדברים לעבר שבע החברות לשעבר בגוש הסובייטי החוסם, שהוזמנו אתמול באופן רשמי להצטרף לברית לנאט"ו. הוא כינה אותן מדינות "אשר ההיסטוריה שלהם לימדה אותן שיש להגן על החופש בכל מחיר". עוד ציין בדבריו את האפשרות להתקפה כנגד עיראק, הוא הוסיף כי, ארה"ב מתכוונת להתייעץ עם בנות בריתה והדבר יהיה תלוי בכל מדינה ומדינה אם ברצונה להצטרף למתקפה. הוא מקווה שנאט"ו תצטרף אל ארה"ב במתקפה נגד עיראק.

עם הגעתו לפראג לועידת נאט"ו דחק בוש בחברי הברית הצפונית להתאחד כנגד עיראק, במידה ותחל מתקפה עליה והוסיף כי עיראק תהיה חייבת להתפרק מנשקה: " אנו יודעים מה יקרה אם סדאם לא יתפרק מנשקו. בכל מקרה, הוא ייאלץ להתפרק מנשקו בדרך זו או אחרת, דברי בוש.

למרות שהנושא העיראקי לא נמצא בתוכנית הועידה, אין ספק שהוא יתפוס חלק חשוב בה ובשיחות שיקיים נשיא ארה"ב עם מנהיגי נאט"ו ויאפיל במידה רבה על תוכנית ההתרחבות של הברית הצפונית, שהיא הסיבה הרשמית לכינון הועידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by