בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועידת מפלגת העבודה נפתחה בירושלים 
 
 רושם ניצחון ראשון. עמרם מצנע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העבודה ומימד סיכמו ללכת יחד בבחירות; שוריינו מקומות לפרס, בן אליעזר ופינס בעשירייה הראשונה; ישוריינו 2 מקומות לנשים בכל עשיריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבנייני האומה בירושלים נפתח אחר הצהריים (חמישי) כינוס ועידת מפלגת העבודה. יו"ר המפלגה החדש, עמרם מצנע, נשא הערב נאום בו אמר "אני רוצה להודות לכם שבחרתם בי, נתתם בי אמון והצבתם אותי להוביל את מפלגת העבודה על מנת לשנות את המציאות העגומה שבה אנו חיים במדינת ישראל".

מצנע התחייב להילחם בטרור ולנהל משא ומתן מדיני עם הפלסטינים אם ייבחר לראשות הממשלה. "אני יודע איך נלחמים בטרור.. נילחם בטרור כאילו אין עם מי לדבר ונדבר כאילו אין טרור. זוהי הנוסחה האמיתית", אמר היו"ר לקול מחיאות הכפיים של חברי הוועידה. מצנע ציין עוד כי אם הפלסטינים לא יפעלו להפסקת הטרור ולא ינסו להגיע להסכם שלום, לא תהיה ברירה אלא להיפרד מהם חד צדדית.

הוועידה אישרה הערב לשריין מקומות לח"כים בן אליעזר, שמעון פרס ואופיר פינס, בעשירייה הראשונה של רשימת המפלגה לכנסת. כן הוחלט לשריין שני מקומות לנשים בכל עשירייה ברשימה. נשיאות הוועידה מסרה הערב כי העבודה הגיעה להסכם עם סיעת מימד, על הליכה משותפת בבחירות. למימד ישוריין מקום בין 15 המקומות הראשונים ברשימה לכנסת, ומקום נוסף בין המקומות 16 - 28.

מצנע רשם לעצמו היום ניצחון ראשון, כשמחנהו של היו"ר היוצא, בנימין בן אליעזר, הסיר את הצעתו לבטל את הפריימריס ולהטיל על חברי הוועידה לבחור את מועמדי המפלגה לכנסת. מספר 2 במחנה בן אליעזר, ח"כ אפרים סנה, הסביר את החלטתו להסיר את ההצעה באומרו כי הגיע למסקנה, שאין סיכוי לגייס רוב מיוחס של למעלה מ- 50 אחוזים מחברי הוועדה בעדה.

בתוך כך סיכמו היום יו"ר המפלגה עמרם מצנע וקודמו בתפקיד, בן אליעזר, כי צוות משותף יקבע את השיריונים ברשימה ואת מיקומם של נציגי המחוזות בה. על פי הצעה חדשה של סנה, תוקם "ועדת הסכמות" שתכלול את מצנע, בן אליעזר ואופיר פינס, שמקומותיהם משוריינים, וכן את השרים לשעבר דוד ליבאי, משה שחל ומיכה חריש.

סנה מציע שחברי הוועדה יחליטו למי ישוריין מקום ברשימה וכיצד ימוקמו בה המגזרים השונים במפלגה. "עדיף שהדברים ייעשו בהסכמה, בשלב זה", אמר סנה.
 

מצנע מנסה לפייס; בן אליעזר מאחל לו ימי חסד

 
היו"ר הנבחר עושה מצידו ניסיונות כבירים לפייס את בן אליעזר. אמש, בישיבת הסיעה הראשונה בהשתתפותו, קרא לבן אליעזר להעמיד את נסיונו לטובת הליכה משותפת במאבק להחלפת השלטון. "אני יודע שזה לא קל ושיש לא מעט רגשות ויצרים", אמר מצנע והוסיף: "אני אומר לך בכנות ומכל הלב, אם נרצה - נוכל להתאחד".

בן אליעזר השיב בתגובה כי הוא מאחל למצנע ימי חסד במפלגה. "זהו האיחול הכי רגשי", אמר בן אליעזר, "נכנסת למפלגה שלא אוהבת לתת ימי חסד. אני מקווה שהיא תיתן לך ימי חסד, כי אתה זקוק להם". היו"ר היוצא הוסיף כי יעשה כל מאמץ לסייע למצנע לנצח בבחירות.
 

מצנע לא יקבל בינתיים אבטחה; הוריו חוששים לחייו

למרות שעמרם מצנע נבחר ליו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה הוא לא יזכה לפי שעה לאבטחת שירות הביטחון הכללי; זאת בעקבות הצימצום הניכר בפונקציית אבטחת האישים עליה הוחלט לאחרונה. מצנע יאלץ בינתיים להסתפק באבטחה פרטית, אם כי נראה שלראת הבחירות יאבטחו בכל זאת השב"כ.

הוריו של מצנע אמרו אתמול כי הם חוששים לחייו של בנם. בן צבי ומרים מצנע אמרו, כי "יש מספיק קיצוניים תמהוניים במדינה שלנו, וכי הוא 'חייב לשמור על עצמו'". אביו של מצנע הוסיף, כי "אנחנו מכירים את ההיסטוריה של הארץ הזו ויודעים מה שקרה ואנחנו חוששים".

אשתו של מצנע, עליזה, אמרה אתמול כי בעלה הוא "אדם חם שאפשר לסמוך עליו". עליזה ציינה כי בעלה "יכול לקחת החלטות קשות והוא גם יקח אותן". היא אמרה כי מצנע מקשיב לדעות של אחרים וכי הוא יודע להעניק מרחב אך גם לתת גב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by