בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"עבודה שחורה" 
 
 חכו חכו, אנחנו עוד נראה לו. בן אליעזר (רויטרס)   
 
דרור קדם

בן אליעזר מיהר להכריז אמש על שימור מחנהו; למעשה הוא התכוון לומר למצנע - 'שמע, אני כאן הבוס ואל תחשוב אחרת'. אז אולי לא סיפרו לך, פואד היקר, אבל הבחירות כבר הסתיימו ואתה הפסדת בגדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קריאה נרגשת לאחדות. מצנע, פואד ורמון (רויטרס)
 קריאה נרגשת לאחדות. מצנע, פואד ורמון (רויטרס)   
היה משהו קצת סימבולי אמש בנאום "הכבשים השחורות" של פואד בן אליעזר בבית מפלגת העבודה בשכונת התקווה. האיש המדושן והשבע הזה, עד לא מכבר כזכור שר הביטחון בממשלת שרון, עמד שם מוקף בעדת מעריציו הקולניים ובעזות מצח ואמונה יוקדת סימן את המטרה. אנחנו לא ניתן לו, לאיש הזה, האשכנזי, השמאלן, המתנשא ובעיקר הטירון ללמד אותנו את העבודה; אף אחד לא יעשה את זה ובטח לא הוא, זה שהגיע מ.. , אה כן, קוראים לזה חיפה.

הוא עמד שם בלילה מוקף בלהקת הסכינאים, מונה אחד לאחד את נאמניו (שחלילה לא יעזו לחשוב אפילו לחצות את הקווים) וזרה בלי בושה וטיפת ענווה בוץ ורעל בפרצופו של מנהיגו החדש. בן אליעזר, שהתיימר להנהיג את העבודה לניצחון סוחף בבחירות, עשה אמש את שלא יעשה ברמה המוסרית, הרעיונית ואפילו הטקטית, הוא דפק את המסמר הראשון בארון הקבורה של מפלגת העבודה, זו שעד אתמול, כזכור, עמד בראשה.

באיזה זכות עשית את זה מר בן אליעזר? האם אתה חושב שרק בגלל שדבק בך כינוי החיבה עם הצליל האוריינטאלי, אתה הוא מייצגם הבלעדי של כל אותם המתעקשים לכנות את עצמם מזרחיים? האם אתה חושב שרק בגלל חיתוך הדיבור והג'סטות המוחצנות מותר לך לירוק בפרצופם של כל אותם הרבים מאוד שרצו בשינוי; על אלו שהדיחו אותך בבושת פנים מהגה ההנהגה? מה קרה, קשה לך לקבל את הכרעת הרוב? לא שמעת על להפסיד בכבוד?

מדוע זה היה נחוץ לשלוח אמש את אנשיך לכל מיקרופון פתוח ולאיים ולהכפיש ולבזות? מדוע התעקשת לערוך מפגן כוח שכזה אחרי שהיה ברור לך שהפסדת ובגדול. איזה תרבות שלטונית היא זו, אה פואד? איזה מסר אתה רוצה להעביר לבוחרי העבודה, שלטענתך הם כל כך יקרים לך? האם בפיזור סיסמאות ורמיזות על כך שהמפלגה הפנתה גב לעיירות הפיתוח, יוצאי עדות המזרח ושאר מסכנים תורנים, אתה תורם להגדלת כוחה של העבודה או דווקא עושה שירות מעולה לקמפיינרים של הליכוד וש"ס? האם באיומים וכוחנות בוטה אתה חושב שתצליח להפוך את התמונה; אז יש לי חדשות בשבילך מר בן אליעזר - הקלפיות נסגרו כבר ואפילו אין צורך לחכת לקולות החיילים או המצביעים הכפולים - אתה הפסדת וביתרון משמעותי, יש לציין.
 
למען ההגינות, יש לומר שגם מצנע הוא עדיין תעלומה. לפי שעה הוא מצטייר כג'נטלמן, 'קול' ובעל עמדות ואידיאולוגיה ברורה. אבל זה עוד לפני שהוא למד את כללי המשחק, לפני שהפנים שבפוליטיקה צריך קצת להתגמש ולהתפשר ולפעמים גם להתחנף. צריך לזכור גם שמצנע לא בדיוק היה ראש העיר האידיאלי וספג לא מעט ביקורת מחוגים שונים ורחבים בשנות כהונתו; גם הקריירה הצבאית שלו רצופת נקודות שנויות במחלוקת. עם זאת, חייבים לומר שהאיש מביא איתו לנוף הפוליטי בארץ סגנון אחר - פחות מתלהם, פחות שחצני, עם הרבה יותר יושר וכנות. אז אולי הוא לא בדיוק החיה הפוליטית האולטמטיבית, אבל מתברר שגם בלי המנגנון המשומן של פואד הוא הצליח להשיג תוצאה מרשימה; ולמרות זאת, נאום ההכתרה שלו לא היתה בסגנון "אני אנווט", אלא קריאה נרגשת לאחדות השורות; אז אולי בכל זאת יש בו משהו באיש הזה.

ועוד עצה קטנה לסיום, בעוד קצת יותר מחודשיים נלך כולנו לקלפיות. אז נכון שהסקרים מנבאים כרגע ניצחון מרשים לגוש הימין בראשות הליכוד, אבל אם למישהו שם אצלכם בעבודה יש שמץ של רצון לשנות את התמונה או לפחות למנוע תבוסה מבישה (שתחזיר אתכם שנים אחורה וסביר להניח גם תאלץ לא מעטים מכם לחפש פרנסה חדשה), רצוי שתמתנו קצת ההתלהמות, הבריונות, המחנאות ובעיקר את הפגנת החברות המופלאה ביניכם.

ודבר אחרון באמת. אני לא חבר מפלגת העבודה, ואני גם יכול לגלות שלא הצבעתי עבורה בבחירות האחרונות (וסביר להניח שגם לא בבחירות הקרובות), אבל יש משהו מקומם, שלא לומר מרתיח את הדם, ברצון הבלתי מוסבר הזה של 'העבודה', שפעם עוד כמה אנשים במדינה הזאת האמינו שהיא מסוגלת לחולל תפנית ולהשיב את החיים כאן לסוג של שפיות נסבלת, להביא למיצוי עד דק את מנגנון ההרס העצמי שלה. חברים, אם ככה אתם מתחילים את הקמפיין, מוטב לכם לסגור את הבאסטה כבר עכשיו ולחסוך מכולנו את הפארסה המבישה הזאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by