בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמצא חיסון לסרטן צוואר הרחם 
 
 החיסון יוביל לסוף בדיקות המשטח (BBC)   
 
חדשות נענע

החיסון יביא לסוף לבדיקות המשטח; סרטן צוואר הרחם הוא אחד מבין סוגי הסרטן הקטלני ביותר; החיסון יהיה זמין תוך 5 שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסיונות קליניים ראשוניים של החיסון כנגד סרטן צוואר הרחם, הראו אפקטיביות של 100 אחוז. החיסון גם מגן מפני גידולים וגיניליים. פריצת הדרך תוכל להציל אלפי נשים כל שנה.

החיסון פועל על ידי גרימת עוררות של המערכת החיסונית של הגוף, במטרה להתקיף את הוירוס שנקרא HPV. נמצא כי הוירוס קשור כמעט לכל מקרי סרטן צוואר הרחם.

מרק שארפ אנד דום, היא החברה העומדת מאחורי פיתוח החיסון. לדבריה דרושים מחקרים נוספים אבל בתוך 5 שנים הוא יצא לשוק. גם נערות בגיל ההתבגרות יוכלו לקבל את החיסון. חשוב לציין כי, החיסון יעיל רק אצל נשים שעדיין לא קיימו יחסי מין. מתברר שהנגיף HPV מועבר על ידי קיום יחסי מין.

ניסויים ראשוניים שנעשו ב-2400 נשים בין הגילאים 16 ל-23 בארצות הברית הוכיחו כי הוא מקטין את השכיחות של HPV במאה אחוזים לאחר שנה אחת בלבד.

החברה מנסה לגייס עוד 6000 נשים בכל רחבי העולם במטרה לקחת חלק בשלבים מתקדמים יותר של הניסוי. אם הניסויים יוכרזו כמוצלחים רק אז תוכל החברה לפנות בבקשה לרשיון יצור ומכירה של החיסון.

דובר החברה מסר כי: "הגיוס נמצא בשלב מתקדם בשלושה מרכזים בבריטניה. אם הנסיונות יהיו מוצלחים אז בתוך מספר שנים יהיה ניתן לשווק את החיסון".

פרופ' דיויד ג'נקיס, שיוביל את הניסוי בנוטינגהם אמר: "מה שאנחנו מנסים לעשות עכשיו הוא לבדוק כיצד יעבדו הנסיונות בחיים האמיתיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by