בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: דבריו של נתניהו גורמים נזק רב למדינה 
 
 שרון ונתניהו. חילופי מהלומות הדדיים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נתניהו: רב החובל שרון מוביל הלהקמתה של מדינה פלסטינית; שרון: מנהיגות לא בונים במלים ובסיסמאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, תוקף הערב (רביעי) את יריבו על ראשות הליכוד, שר החוץ בנימין נתניהו, בעקבות התבטאויותיו האחרונות בנושאי הביטחון, הכלכלה והתחום המדיני. בכנס תמיכה בשרון לקראת הבחירות, בהשתתפות ראשי רשויות, תקף רה"מ את ההשוואה שעשה נתניהו בינו לבין מועמד מפלגת העבודה לראשות הממשלה, עמרם מצנע, בנושא הקמת מדינה פלסטינית.

בדבריו רמז שרון שהתבטאויות נתניהו נגד הקמת מדינה פלסטינית פוגעות בסיכויי ישראל לגייס סיוע כלכלי מארה"ב. "ההתבטאויות שמושמעות היום כבר גורמות נזק רב לישראל", אמר שרון, והוסיף: "אנו נמצאים בעיצומה של מערכה לגיוס סיוע כלכלי וההדים שנשמעים מהארץ גורמים נזק כבד. אנו ניצבים בפני קשיים מיותרים לחלוטין. מנהיגות לא בונים במלים ובסיסמאות".

שרון גם רמז לכך שנתניהו מוביל קו מדיני בלתי אחראי בנושא הביטחוני: "שמעתי הכרזות איך אפשר במחי יד לעקור, להרוס, להחריב. זה אולי נשמע טוב כסיסמאות, אך אם היינו נוקטים בדרך זו ולא בדרך השקולה שהממשלה בראשותי נוקטת, היה קשה ורע יותר מהמצב בו אנו עומדים עכשיו".

כמו כן, שרון ייחס לנתניהו את מצבה הקשה של המפלגה, מבחינת מספר המנדטים בכנסת האחרונה. לדברי שרון, הליכוד, שהתרסקה לפני ארבע שנים, הגיעה לשפל של 19 חברי כנסת בלבד, וציין כי "היום אני משוכנע שנכפיל את כוחנו, לפחות".
 

נתניהו: הנכונות לתת לפלסטינים מדינה היא שגרמה נזק

 
במטה נתניהו דוחים את דברי הביקורת של שרון. לדברי יועצו האסטרטגי של נתניהו, "הנזק המדיני היחיד שכבר נגרם בפועל למדינה, הוא הנכונות לתת לפלסטינים מדינה במתנה על שנתיים של טרור". עוד אומרים במטה נתניהו כי הם מצטערים שמטה שרון פתח בהתקפות אישיות בשל לחציו, וזאת כתוצאה מצמצום הפער בסקרים.

נתניהו אמר הערב כי ההצבעה האמיתית בבחירות הקרובות תהיה למעשה סביב השאלה, האם תהיה מדינה פלסטינית. נתניהו אמר את הדברים, בכינוס סגור לתקשורת שנערך ברחובות.

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, תוקף את התבטאותו נתניהו, לפיה שרון הוא "תואם עמרם מצנע" בגישתו ביחס למדינה הפלסטינית. "שרון אוכל עכשיו את פרי הביאושים של תרגיל הבחירות שלו בהכנסת ביבי כשר בממשלה, אבל גם ביבי יודע שאין פיתרון לסכסוך עם הפלסטינים, זולת הקמת מדינה פלסטינית", אמר אושעיה. "הראייה לכך היא שביבי חתם על הסכמי וואי והחזיר את חברון".
 

ארה"ב העבירה לישראל טיוטה חדשה של מפת הדרכים

ארצות הברית העבירה לישראל טיוטה חדשה של מפת הדרכים ובה בקשה מהפלסטינים להפסיק את הטרור גם בשטחי הקו הירוק. ישראל נקראת בטיוטה להקפיא לחלוטין התנחלויות. על פי הנוסח המתוקן תוקם המדינה הפלסטינית הזמנית מוקדם מהמתוכנן ותזכה להכרת האו``ם.

השרה ציפי לבני נועדה היום עם שליח האיחוד האירופי, מיגל מורטינוס, ואמרה לו כי ישראל מתקשה לראות באירופים מתווכים הוגנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by