בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
15 מפצועי הפיגוע בירושלים עדיין מאושפזים בבתיה"ח 
 
 במשטרה מעריכים כי הפיגוע כוון נגד תלמידים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפיגוע בשכונת קרית מנחם נהרגו 11 בני אדם ונפצעו 48; בין הפצועים 8 שמצבם קשה; תושבי שכונת עיר גנים שמרבית ההרוגים היו תושביה, הפגינו והבעירו צמיגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבתי החולים בירושלים מאושפזים עדיין 15 מפצועי הפיגוע שהיה ביום חמישי בקרית מנחם בעיר. 8 מהם פצועים באורח קשה. בפיגוע נהרגו 11 בני אדם ולבתי החולים פונו 48 פצועים. רוב הנפגעים סבלו מפגיעות הדף, כוויות, רסיסים והלם.

עשרות מתושבי שכונת עיר גנים בירושלים הפגינו ביום חמישי ברחוב הנורית שבו התגוררו מרבית ההרוגים בפיגוע. המפגינים חסמו את הכביש, הבעירו פחי-אשפה והשליכו חזיזים. כח משטרה הוזעק למקום. קודם לכן הפגינו מאה פעילי ימין בקריאות "מוות לערבים", ודרשו מהממשלה לשים קץ לטרור.
 

אביו של המחבל: בני הגן על המולדת

ספרי לימוד מפוזרים על הרצפה. מקום הפיגוע (רויטרס)
 ספרי לימוד מפוזרים על הרצפה. מקום הפיגוע (רויטרס)   
מחקירת האירוע עולה כי בשעה 07:10 בבוקר פוצץ עצמו מחבל מחבל מתאבד בחלק האחורי של אוטובוס מקו 20 של אגד, בשעה שעמד בתחנה ברחוב מקסיקו. כל הנפגעים היו בתוך האוטובוס. קו 20 חוצה את ירושלים, ונוסעים בו תלמידים רבים בכל בוקר.

ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה בלבנון, אל מנאר, דיווח כי הזרוע הצבאית של החמאס, עז א-דין אל קסאם, קיבל על עצמו את האחריות לפיגוע היום בירושלים. אולם מקורות פלסטיניים טוענים כי המחבל שביצע אותו, נאאל אבו הילאייל, השתייך לארגון הג'יהאד האיסלאמי.

אבו הילאייל, בן 23, התגורר בכפר אל חאדר שליד בית לחם. משפחתו הודיעה כי הוא נעדר מאז אמש. שניים מאחיו של המחבל נעצרו על ידי כוח של צה"ל סמוך לכפר דורא שבהר חברון. אביו אמר בראיונות לכלי תקשורת שונים כי הוא משבח את מעשהו של בנו, שהגן על המולדת.
 

"ראיתי ילדים שמנסים לצאת מחלונות האוטובוס"

אריאל ג'ינו (18) היה בביתו כששמע את הפיצוץ: "מישהו צעק חובש, ראיתי שחבשו ראש של פצוע בתחבושת צבאית, להערכתי עברו לפחות 7 דקות עד שהגיעו האמבולנסים". הוא אמר שהפינוי הראשוני נעשה על ידי אזרחים. על הרצפה שכבו שבעה אנשים שהוא יכול היה לזהות. שתי נשים ישבו על הכביש כשהן מדממות, והוא עזר להן להיכנס לרכב אזרחי שפינה אותן לבית חולים.

אחת הפצועות, טובה יצחקי, המאושפזת בבית החולים שערי צדק, היתה בתוך האוטובוס כשאירע הפיגוע. "נפלתי מההדף על בחורה שישבה לפני", אמרה. "כשהתאוששתי, יצאתי דרך הדלת האחורית שהיתה הרוסה לגמרי". יצחקי אף סיפרה, שזהו הפיגוע השני שהיא חווה בירושלים. היא אמרה שמאז החווייה הראשונה, היא נוהגת להתבונן בחשד בכל מי שנמצא עמה באוטובוסים, ולדווח למשטרה באמצעות הטלפון הסלולרי שלה על חשודים.

עד ראייה לפיגוע: ראיתי ילדים שמנסים לצאת מחלונות האוטובוס מיד לאחר הפיצוץ. בכל מקום ראיתי בשר, ידיים ורגליים. אפשר היה להריח את ריח האבק שריפה ואת האנשים שנפגעו.

תמר רביבו, משכונת עיר גנים הייתה על האוטובוס בזמן הפיצוץ: ישבתי בחלק האחורי של האוטובוס. שהגענו לתחנה האחרונה בשכונת קרית מנחם, ברחוב מכסיקו, שמענו פתאום פיצוץ אדיר, ואנשים עפו בתוך האוטובוס. יצאתי החוצה ולקחו אותי מיד לבית החולים.

עיריית ירושלים שלחה לבית הספר ולגני הילדים באזור הפיגוע צוותים של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים. מן העירייה נמסר שילדים רבים ראו את חבריהם נהרגים לנגד עיניהם, בשעה שהיו בדרכם ללימודים.
 
 

אולמרט: ערפאת רוצה לצבוע את מערכת הבחירות שלנו בדם

ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, שהגיע למקום אמר שלמרות ההיערכות הגבוהה לא ניתן היה למנוע את הפיגוע. "אני באמת לא חושב שמישהו מאיתנו, שמצוי בדרמות שמתחוללות מדי ערב, השלה את עצמו שזה לא יקרה. המצב הוא קשה לכל אורך הזמן ואי אפשר למנוע במאה אחוז." אמר. "המסקנה היא שערפאת רוצה לצבוע את מערכת הבחירות שלנו בדם. הוא רוצה לפגוע באריק שרון".

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב אהרונישקי מסר ממקום הפיגוע, כי "ההיערכות היתה גדולה מאוד, אך כל הפעילות לא יכולה היתה למנוע את הפיגוע". אהרונישקי לא ידע האם היה על האוטובוס מאבטח.

יש לציין, כי זהו פיגוע ראשון בירושלים לאחר 4 חודשים של שקט יחסי, המלווה בהתרעות רבות. הפיגוע האחרון בעיר התרחש בקפיטריית פרנק סינטרה בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית. נהרגו בו 8 בני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by