בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שכם: נעצר מתכנן הפיגוע בקניון ערים בכ"ס 
 
 צה``ל הורס בתי מחבלים מתאבדים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

תכנן שילוח מחבל-מתאבד לישראל בקרוב; עוד בשכם: נהרג פלסטיני שהשליך בקבוק תבערה; בדרום הרצועה נחשפה מנהרת נפץ כשמטען רב עוצמה שהוטמן בה התפוצץ; נמצאו גופות 2 המחבלים שניסו לחדור השבוע לכפר דרום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות הביטחון בשכם עצרו הערב (חמישי) את איש התנזים, סלאח קיני, שתכנן את הפיגוע בקניון בכפר סבא והתכוון לשגר לישראל מחבל מתאבד בימים הקרובים. קיני נתפס בדירת מסתור בעיר. המחבל המתאבד טרם נתפס. מוקדם יותר בשכם נורה למוות פלסטיני לאחר שהשליך בקבוק תבערה לעבר חיילים. במערב העיר נפתחה אש לעבר חיילי צה``ל ומג``ב - לא היו נפגעים לצה"ל ולא נגרם נזק.

בדרום רצועת עזה, סמוך למוצב טרמית נחשפה מנהרת נפץ לאחר שמטען נפץ רב עוצמה התפוצץ בתוכה. המטען הוטמן במנהרה במטרה לפגוע בטנקים של צה"ל, אך איש לא נפגע בפיצוץ. המנהרה הובילה מבתי מגורים בעיר רפיח לנקודה סמוכה למוצב צה"ל. מוקדם יותר נמצאו גופותיהם של שני המחבלים שניסו לחדור ביום שלישי להתנחלות כפר דרום. השניים נהרגו מאש של צה``ל ונמצאו רק היום כשהם לבושים מדים מנומרים וחמושים ברובי קלצ`ניקוב, רימונים ומחסניות.

ברצועת עזה ערכו חיילי צה"ל חיפושים במשרדים של הפתח. את החיפושים ליווה ירי של פלסטינים, ולטענת מקורות ברצועה, בחילופי האש נפצעו ארבעה פלסטינים. מדובר צה"ל נמסר שלא היו חילופי אש, אלא שפלסטינים ירו אל החיילים, אך הם לא השיבו בירי לעברם.

בחממות היישוב מורג ניטרלו הבוקר של יחידת ההנדסה מטען חבלה. בכך סוכל פיגוע שעלול היה לגרום לנזק רב. במהלך הלילה נעצרו 19 מבוקשים ודרושי חקירה ברחבי הגדה, שניים מהם חשודים כי התכוונו לבצע פיגועי התאבדות בישראל בזמן הקרוב.
 

צה"ל ממשיך בהריסת בתי מחבלים בגדה

 
כוח צה"ל הרס הבוקר (חמישי) את ביתו של המחבל טלאל אבו זריפה, פעיל בכיר בחזית הדמוקרטית החשוד כי תכנון פיגועים נגד צה"ל ופיגועי ירי לעבר אזרחים בהתנחלויות גוש קטיף.

טנקים ונגמ"שים כיתרו את הבית בכפר עבסאן שבדרום רצועת עזה, הורו לדיירים לעזוב את ביתם, ואז פוצצו אותו. מקורות בעבסאן טוענים שצה"ל אף ניתק את אספקת החשמל בכפר.

במחנה הפליטים עסכר, שבמזרח שכם, הרס הלילה צה"ל את ביתו של המחבל המתאבד, אוסמה עגדל אחמד בשאקר. המחבל היה פעיל חזית עממית וביצע את פיגוע ההתאבדות בשוק בנתניה במאי 2002. בפיגוע נהרגו 3 ישראלים ונפצעו למעלה מחמישים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by