בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת הקישון: לא הוכח קשר ישיר בין הצלילות לסרטן 
 
 האם הצלילות בקישון לא קשורות למחלת הסרטן?   
 
חדשות נענע

כך עולה מנתוני ביניים שהתקבלו בוועדת החקירה הממלכתית; כ-110מלוחמי השייטת שהשתייכו ליחידות שצללו בנחל לקו במחלת הסרטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנתוני ביניים שהתקבלו בוועדת החקירה הממלכתית עולה כי, לא נמצא קשר סיבתי מובהק בין הצלילות במימי נחל הקישון הרעילים למחלות הסרטן אצל אנשי חיל הים שהתאמנו בו. הוועדה בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס, מאיר שמגר, בודקת את צלילות אנשי השייטת בקישון. לפי הנתונים, אין ישיר ישיר בין הצלילות במימי הקישון למחלות הסרטן. כ-110 לוחמי שייטת שהשתייכו ליחידות שצללו בנחל לקו במחלה.

עיתון "הארץ" מדווח כי הנתונים מבוססים על חישובים סטטיסטיים שמסתמכים על ממצאים רפואיים ומדעיים, שנאספו על ידי רופאים עבור הוועדה. פרסומי דו"ח הוועדה מתעכבים מזה כשנה.

מהנתונים שדווחו עד עתה עולה, שיעור הסרטן בקרב אנשי השייטת שצללו בנחל הקישון משנת 1948 ועד היום, בשירותם הצבאי ואותרו על ידי הוועדה, אינו גבוה באופן משמעותי משיעור המחלה בקרב שתי קבוצות הביקורת.

במידה וזו תהיה המסקנה הסופית של הוועדה, יופסקו הפיצויים לחיילי השייטת שצללו בנחל ולקו בסרטן, ע"י אגף השיקום במשרד הביטחון. פיצויים אלה ניתנים בעקבות החלטת משרד הביטחון ביולי 2001 - בהמלצת ועדת החקירה - לשלם באופן זמני ולפנים משורת הדין פיצויים עד לתום החקירה. ואולם כפי שנקבע, אם אכן לא יוכח הקשר הסיבתי בין הצלילה בקישון לסרטן, לא יתבקשו החיילים ובני משפחותיהם להחזיר את הפיצויים שכבר קיבלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by